dziwny klekot silnika

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

dziwny klekot silnika

Postprzez darkangel » 16 maja 2008, o 00:50

Witam! (Na początek zaznacze, ze sie na tym nie znam:)
3 tygodnie temu wymienialem olej. Po wymianie, olej zaczął po trochu wyciekać znad filtra tzn z tego do czego się wkręca filtr. Niestety nie mialem czasu i kasy jechac do mechanika:( Przejechałem ok 1700km i nagle wczoraj zaczelo cos dziwnie klekotac w silniku tak jakby pod "klawiaturą". Sprawdzilem poziom oleju a tam nic nie wskazuje czyli mi wyciekl olej:( Dolałem to co mi zostało przy wymianie czyli ok pół litra. Boje sie że brak oleju mógł uszkodzić silnik i że bede musial odstawic samochód bo na naprawde brak kasy:( Jak sądzicie co to może klekotać i czy to bardzo poważna sprawa.
Ostatnio edytowano 16 maja 2008, o 07:29 przez darkangel, łącznie edytowano 1 raz
darkangel
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Lodz

dziwny klekot silnika

 

Postprzez opolanin » 16 maja 2008, o 09:25

darkangel, oj to zaniedbałeś gofera, a powiedz czy stuka Ci tylko na zimnym silniku czy cały czas i czy jest to metaliczny stuk i na jakim oleju jezdzisz ( syntetyk, mineralny), mogło coś pójść ze szklankami lub zaworami, jedż jak najszybciej do mechanika a najlepiej zaciągnij go tam i nie jeżdzij autem bo mozesz sprawę pogorszyć
opolanin
 

Postprzez darkangel » 16 maja 2008, o 10:12

Klekocze na zimnym i na ciepłym. Używam oleju Texaco Diesel 15W40 i nie miałem z nim nigdy problemu. Niestety do mechanika pojade dopiero w niedziele. A do niedzieli zrobie może jeszcze ze 100km bo bez samochodu ani rusz. Nie straszcie mnie, że to coś poważnego. Łudze się, że to za mało oleju powoduje jakieś tarcie i stąd ten klekot. Jak w niedziele mi uszczelni ten wyciek znad filtra to doleje olej i bedzie ok, a jak nie to strach pomyśleć :cry:
darkangel
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Lodz

Postprzez opolanin » 16 maja 2008, o 10:41

darkangel, to jeżdzisz na niskim poziomie oleju o stary zakatujesz go :shock: :shock: :shock: :shock:
opolanin
 

Postprzez czepi » 16 maja 2008, o 15:46

W imieniu twojego autka APELUJĘ>>> dolej czym prędzej oleju
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez darkangel » 16 maja 2008, o 18:19

Niestety nie stać mnie na olej 5 litrowy za 85 zl. Najwyżej moge kupić litra i dolać. I teraz pytanko czy moge dolać olej innej firmy o tych samych parametrach bo ten co kupuje to cieżko dostać a sklep juz jest zamkniety. Używam mineralny Texaco 15W40.
darkangel
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Lodz

Postprzez czepi » 16 maja 2008, o 18:27

myślę że lepiej zrobisz jak dolejesz inny ale też 15W40 niż jak będziesz jeździł ze zbyt mała ilością oleju... poczekaj aż jeszcze ktoś się wypowie... będziesz miał wtedy potwierdzenie że możesz dolać inny
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin

Postprzez darkangel » 16 maja 2008, o 18:31

Przed chwilą wyczytałem gdzieś na forum że można tak zmieszać. Wiec pojade zaraz do Tesco i kupie jakiegoś lotosa czy coś i doleje. A w niedziele kumpel mi uszczelni ten drobny wyciek i mam nadzieje że problem odejdzie w niepamięć.

[ Dodano: 2008-05-16, 20:12 ]
Kupiłem Mobila (24zł) do diesli o identycznych parametrach. Wlałem niecały 0.8 litra. Klekotanie odrazu ustało i silnik tak jakby chodzi ciszej i lżej niż wcześniej :-) Chyba się przerzuce na Mobila ;-) Jak myślicie czy ten brak oleju mógł coś uszkodzić i dlatego klekotało, czy to było poprostu tarcie?
darkangel
Berbeć
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 maja 2008, o 21:42
Lokalizacja: Lodz

Postprzez opolanin » 16 maja 2008, o 22:18

darkangel miejmy nadzieje ze po prostu tarcie zresztą pojezdzisz to zobaczysz wszystko wyjdxzie
opolanin
 

Postprzez czepi » 16 maja 2008, o 23:05

miejmy nadzieję że nic nie uszkodził... jeśli jeździłeś na krótkich trasach i nie zagrzewałeś aż tak bardzo silnika to pół biedy...
Avatar użytkownika
czepi
Members
 
Posty: 825
Dołączył(a): 19 lis 2007, o 20:05
Lokalizacja: Cieszyn/Radlin


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości