Dzisiaj kupiony, ale jest kilka problemów - DORADZICIE? :)

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Dzisiaj kupiony, ale jest kilka problemów - DORADZICIE? :)

Postprzez ronin » 23 kwi 2008, o 23:30

Witam :)
Mam taką sprawę... Kupiłem dzisiaj sobie golfika w TDI z 95 roku, dosyć fajna wersja, niezła cena, ale żeby nie było tak fajnie, są też pewne problemy.
Otóż golf kiedyś był na pewno dosyć mocno strzelony z przodu, co jak podejrzewam może mieć wpływ przynajmniej na niektóre z jego mankamentów:

- Intercooler - dziurawy - ucieka przez niego powietrze i auto ma obecnie odejście gorsze niż zwykły 1.9D - da się to jakoś regenerować, czy tylko wymiana? Dałbym radę sam go wymienić? Bo wydaje się być dosyć na wierzchu (nie znam się za bardzo dlatego pytam)

- problem z żarowymi - przy uruchamianiu w ogóle nie zapala się ich lampka (jak jest zimny ma też małe problemy z odpalaniem) - za to podczas jazdy potrafi zacząć mrugać i znika kiedy nacisnę na hamulec. Czy wymiana świec coś tu pomoże? czy to problem z elektryką? Bo w sumie kontrolki ABS i AirBag też się nie zapalają przy odpalaniu (a chyba powinny) ale nie wiem czy ma to coś wspólnego.

- strasznie luźne biegi - skrzynia pracuje ładnie - nie wydaje żadnych odgłosów, biegi wchodzą łatwo - ale tylko wtedy kiedy uda mi się w niego trafić - rozrzut jak w starym jelczu - zupełnie nie wiem co to może być.

- podczas jazdy kiedy włączę nawiew da się wyczuć delikatnie kwaskowaty zapach - czy to nie jakiś problem z układem chłodzenia (uszczelką)? Temperaturę trzyma niby dobrze, nie kopci na dziwny kolor ale zapaszek podejrzany.

Przepraszam za ten przydługi post, o innych sprawach nie piszę, bo myślę, że poradzę sobie z nimi sam :) Dzięki za odp. i pozdrawiam
Avatar użytkownika
ronin
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2008, o 22:33
Lokalizacja: z domu

Dzisiaj kupiony, ale jest kilka problemów - DORADZICIE? :)

 

Postprzez pawel_ns » 24 kwi 2008, o 09:26

no narazie to moge pomoc Ci odpowiedziec na ostatnie pytanie... wymien filtr przeciwpylkowy i problem z nawiewem powinien zniknac... jak nie wiesz gdzie sie znajduuje to tu masz temacik o tym
http://www.golf3.pl/topics13/slabo-dzia ... ght=nawiew
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postprzez Dam88 » 24 kwi 2008, o 09:31

Z tymi biegami, ja mam to samo u siebie, bylem u mechanika, zdjal mieszek od galki i pokazal mi taki pekniety plastik :] (przykrecany na 2 śrubkach) tylko nie wiem teraz gdzie to ustrojstwo kupic :kwasny:
Avatar użytkownika
Dam88
VIP
 
Posty: 631
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 16:43
Lokalizacja: Swarzędz

Postprzez ronin » 27 kwi 2008, o 09:10

No to już mogę wam powiedzieć, że wyrobiony jest wybierak skrzyni biegów - są na nim ogromne luzy - cieżko osobno te ustrojstwo znaleźć. Jak myślicie, czy jeśli mam skrzynię na linkach ( nowszego typu) będzie pasowało to http://www.allegro.pl/item351533773_wyb ... ow_vw.html
Avatar użytkownika
ronin
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 kwi 2008, o 22:33
Lokalizacja: z domu

Postprzez PROSTO » 17 maja 2008, o 18:40

1.Intercooler da sie naprawic ale watpie zebys to Ty uczynil chyba ze masz uprawnienia spawacza wiec musisz sie udac do fachowca ktrory Ci zalutuje powstale otwory
2.Wybierak owszem ale moze byc tez juz zuzyty lacznik skrzyni biegow z drazkiem od wybieraka zważ tez na to
3.jakby Ci dymil na niebiesko albo bialo to wtedy ciecz chlodzaca sie by mieszalal z paliwem
4.najszybciej bedzie Ci wymienic swiece bo to Ci wyjdzie na dobre ale skoro nie zapalaja sie kontrolki od ABS i AirBag to stawiam na elektryke ale z drugiej str kontrolka od AirBag'ow jest w inny miejscu
PROSTO
 


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości