logo

Golf 3 Klub Polska
Forum miłośników VW Golf 3

Poprzedni temat «» Następny temat
Dymienie przy zimnym silniku !!!!!
Autor Wiadomość
winchus 
Berbeć
BOSS

Silnik: 1.9 TDI
  Wysłany: 2007-10-19, 18:47   Dymienie przy zimnym silniku !!!!!

Mam pytanko !! !! moze ktos mi powiedziec dlaczego moj TDI kopci ale tylko jak jest zimny ?? ? bo jak juz chwile pochodzi to przestaje !! !! z gory dzieki za POMOC !! !!

DJ Mays 
Czytacz

Silnik: 1,9 D
Wysłany: 2007-10-20, 15:53   

wchodzą tu 2 w gre 2 żeczy :evil:

1. filtr paliwa i filtr powietrza..... (najtańsza opcja jakies 60zł)

2. wtryski są juz do wymiany albo do regeneracji

winchus 
Berbeć
BOSS

Wysłany: 2007-10-20, 18:48   

Filtry mam mowiutkie to moze cos z tymi wtryskami !! !! mechanik mi mowil ze trzeba dac pąpę do regeneracji wiec ne wiem !! !! dzieki

tumasz 
Berbeć

Silnik: 1.9 D
Wysłany: 2007-10-21, 08:17   

a odpala ci odrazu bo ja mam w dislu tez tak i musze swiece zarowe wymienic wczesniej dymił a teraz nie hce odpalac wogule pozdrawiam

winchus 
Berbeć
BOSS

Wysłany: 2007-10-22, 16:11   

wszystko chodzi idealnie tylko te dymienie przy zimnym silniku tylko to mnie niepokoi bo z autka naprawde jestem zadowolony : buta ma, leci do konca licznika, malo pali !! ! tak jest wszystko ok tylko te dymienie okropne ( ale tylko ja jest zimny ) niewiem coztym cholerstwem zrobic !! !!! pozdrawiam :-D

tomala 
Czytacz
tomala

Silnik: 2E
Wysłany: 2007-10-26, 10:54   

czym Ty się przejmujesz?Jak nie bierze Ci oleju,to wszystko jest w porządku.Każdy,nawet benzyniak jak jest zimny to trochę kopci.NIEMASZ SIĘ CZYM PRZEJMOWAĆ!!!! :mrgreen:

DJ Mays 
Czytacz

Silnik: 1,9 D
Wysłany: 2007-10-27, 15:13   

morzesz wymienic lub zregenerowac wtryski i kopcenie ustanie poprostu autko juz swoje przejechało dizelki tak maają :(

gdy zapalasz zimne autko zapalaj na włonczonym ssaniu bendzie kopcenie bendzie mniejsze ...

ted3 
Czytacz
ted

Silnik: benzyna
Wysłany: 2007-10-28, 11:55   

Gdyby wtryski były felerne , albo pompa wtryskowa szwankowała to silnik by dymił cały czas obojętnie czy gorący czy zimny. Zimny silnik dostaje większą dawkę paliwa i dymi..

Viersen 
Berbeć

Silnik: 1,9 TD
Wysłany: 2007-11-03, 18:47   

Padły dwie świece żarowe-pozdro

michal28 
Berbeć
michal

Wysłany: 2007-11-05, 13:48   

Juz ci mówie. jezeli ten tym jest bardzo intensywny i ma zabarwienie biale lub bialo niebieskie to nie zajmoj sie wtryskami tylko sprawdz kompresje. przechodzilem to doradzali mi wszystko i nic nie skutkowalo. dwie korby mialem minimalnie skrzywione i to byl powód. mozesz jeszcze sprawdzic czy kolo napedowe przejmujace drgania silnika nie ma luzu.

Miki 
Berbeć
pomocy!!!

Silnik: 1.9 TD
Wysłany: 2007-11-06, 16:25   

mam golfika 1.9Td sprowadzony z niemiec silnik jest podrasowany.ale mam z nim problem silnik ma strasznie nie równe obroty az trzęsie, do tego strasznie dymi szukam przyczyny tego wszystkiego juz wymieniłam filtr paliwa i powietrza, zastanawiam sie czy to nie wina świec.byłam ostatnio w warsztacie i usłyszałam że przyczyną może byc uszczelka pod głowicą czy to możliwe???pomocy :cry:

skuchol 
Czytacz

Silnik: 1.9 TDi GT
Wysłany: 2007-11-26, 22:26   

mnie zato kopci jak dodaje gwaltownie gazu przy mocnym przyspieszaniu czarny dym...czy juz koncowki wtryskow sa do wymiany?? przebieg 180tys z tego co wiem wl poprzedni nie wymienial ich

Groch367 
Badacz tematu
Grupa Opolska

Silnik: 1Z 1.9TDI
Wysłany: 2007-11-27, 22:44   

kazdy diesel kopci to normalna rzecz to nie sa nowe auta z fabryki, oczywiscie ze nadmierne kopcenie moze byc spowodowane różnymi rzeczami :mrgreen:

Bryckas 
Berbeć

Silnik: 1.9 TDI AFN
Wysłany: 2007-11-29, 19:48   

Jeżeli kopci na czarno przy mocnym przyspieszaniu-wtryski zaczynają mieć problem z rozpylaniem większej dawki paliwa, im bardziej kopci tym wtryski są w gorszym stanie. Dotyczy to tylko dymienia na czarno!!! Pogarsza się dynamika auta i wzrasta spalanie.

Jeżeli dymi na niebiesko to najprawdopodobniej silnik bierze olej, poza tym po ostrej jeździe będzie czuć kolo samochodu zapach spalonego oleju.

Jeżeli poszła uszczelka pod głowicą, to najprawdopodobniej będzie jasny dym, najlepiej to sprawdzić nalewając do pełna płynu/wody do zbiorniczka wyrównawczego i dosyć mocno "gazując" silnikiem, jak ida cały czas bąbelki to znaczy, że uszczelka nam poszła... Poza tym będzie ubywało płynu z układu, mogą też pęcznieć węże po jakimś czasie jeżdżenia

Reklama

Skad:...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi