Drganie przy ruszaniu

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Drganie przy ruszaniu

Postprzez carbonik » 15 lis 2007, o 20:57

Cześć! Mam problem. Kiedy ruszam z 1 we wnętrz auta drży mi cały kokpit, w miarę wrzucania wyższego biegu szarpanie zmniejsza się, a przy dużej prędkości jazdy całkowicie zanika.
Czytając posty moich poprzedników wnioskuję, że jest to przyczyna poduszek.
Co może być tego przyczyną? Proszę o ewentualne podanie ile ich jest i jak się fachowo nazywają?

Pozdrawiam! :mrgreen:
Volkswagen III | 1.9 TDi 1994 r.
carbonik
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2007, o 20:48
Lokalizacja: Grudziądz

Drganie przy ruszaniu

 

Postprzez ad@m » 16 lis 2007, o 12:32

Są 3 poduszki - 2 z tyłu (za silnikiem i skrzynia) po obu stronach i jedna na środku belki z przodu. Najczęściej siada ta z tyłu przy skrzyni. Sprawdz, czy nie ma tam oleju / czy jej nie zerwało. Odpal auto (ktoś musi to zrobić) wrzuć jedynke, na naciśniętym hamulcu powoli puszczaj i wciska sprzęgło, silnik powinien się ruszać do przodu i tyłu - obserwuj te poduszki.
Inna rzecz to odpowiednie ustawienie silnika na tych poduszkach. Jak przekosisz - też będzie drżał. Regulowana też jest przednia belka pod poduszką - jak zajrzysz od dołu, to po obu stronach są po 2 śruby regulacyjne do tej belki. Żeby dobrze ustawić trzeba się trochę namęczyć. Sam nie wiem, czy jest jakiś sposób na szybkei zrobienie tego.
Pozdrawiam
ad@m
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5 lis 2007, o 09:34
Lokalizacja: stąd LUB...

Postprzez Groch367 » 18 lis 2007, o 10:11

obserwuj silnik w ktora strone sie unosi ja mialem to przy wstecznym i wymienilem poduszke tylnia od kierownicy pomoglo koszt wymiany okolo 40zl, w twoim przypadku moze to byc ta przednia
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Avatar użytkownika
Groch367
Badacz tematu
 
Posty: 301
Dołączył(a): 21 wrz 2007, o 21:14
Lokalizacja: Paczków/Wrocław

Postprzez MaVeL » 16 sty 2008, o 13:29

A ja mam podobny problem, bo w momencie wrzucenia pierwszego biegu i ruszania z postoju następuje lekkie szarpnięcie. Poduchy wszystkie wymieniłem ale nie pomogło.
MaVeL
Czytacz
 
Posty: 88
Dołączył(a): 13 sie 2007, o 17:38
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez Paweł87 » 16 sty 2008, o 16:45

U mnie za to kiedy rusze na piskach to mi przód skacze kilka razy.
Avatar użytkownika
Paweł87
Czytacz
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 gru 2007, o 17:27
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez stingeros » 16 sty 2008, o 19:44

drzenie kokpitu przy ruszaniu to wina tylko i wylacznie zuzycia sprzegla;/...mozesz to wyczuc....wrzuc jedynke i powolutku puszczaj sprzeglo bez gazu..jak bedzie drzal kokpit to sprzeglo...
*****************************
VW GOLF MK3 by STINGER
Avatar użytkownika
stingeros
Members
 
Posty: 532
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 12:53
Lokalizacja: Oświęcim

Postprzez szyndziu » 20 sty 2008, o 23:12

Mialem taki sam problem jak wy. Pdłuzcie jakas gabke pod filtr powietrza przy nadkolu tak zeby sie filtr nie ruszal i drgania minal te trgania iida po calym nad kolu i kokpit badzo trzeszczal . nie wiem jak wam ale mi pomoglo podlalem gabke silikonem i jest ok ;-)

[ Dodano: 2008-01-20, 22:13 ]
a co do podrzucania przodu to normalne wprzednionapedowcach u ojca w astrze tez tak mam
szyndziu
Berbeć
 
Posty: 12
Dołączył(a): 24 lis 2007, o 12:37
Lokalizacja: radomsko

Postprzez mike102 » 21 sty 2008, o 12:31

To i ja sie podlacze pod temat "drgania" ;-)

U mnie przy ruszaniu czasami zadrzy szyba od strony pasazera (calkowicie zamknieta). Jak tylko ja delikatnie odsune, tak ze nawet nie widac ze jest otwarta, to drgania ustaja...
Czy tam sie jakas uszczelke u gory wymienia w ktora wchodzi szyba jak jest calkowicie zamknieta?
Avatar użytkownika
mike102
Badacz tematu
 
Posty: 284
Dołączył(a): 17 gru 2007, o 16:40
Lokalizacja: WR

Postprzez Muscl » 23 sty 2008, o 18:26

W moim golfiku jak ruszam z zbyt niskiego biegu to trzesie sie caly kokpit czy to normalne, a jak ruszam na jedynce ze sprzęgła to jest tak samo.
Avatar użytkownika
Muscl
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 30 lis 2007, o 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez stingeros » 23 sty 2008, o 19:43

jak ruszasz na jedynce bez gazu i trzesie sie kopit to sprzeglo juz do wymiany...demonstrowal mi to mechanik...
*****************************
VW GOLF MK3 by STINGER
Avatar użytkownika
stingeros
Members
 
Posty: 532
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 12:53
Lokalizacja: Oświęcim


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości