drgania

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

drgania

Postprzez AutoControl » 3 paź 2008, o 16:01

Witam. Zakupiłem niedawno golfa 3 tdi 90KM.od razu po zakupie bylem przekonany ze do wymiany jest układ wydechowy poniewaz dochodzily z tylnej jego czesci odgłosy ktore przenosiły sie na "bude". No to wymieniłem ale drgania pozostały. Sprawdzałem ze cały układ wydechowy w zadnym miejscu nie ma "styku" z podwoziem. Wymieniłem również katalizator, poduszke olejową pod silnikiem i poduszke pod skrzynią biegów. Dragnia pojawiają sie przy obrotach okolo1200 później cichną i ponownie przy okolo 2500 i wyżej cichną. Słyszalem kiedys ze moze to miec jakis związek z rozrządem. Czy jest to mozliwe???? prosze o pomoc.
AutoControl
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 wrz 2008, o 15:31
Lokalizacja: Hamburg

drgania

 

Postprzez radek28 » 3 paź 2008, o 19:56

napisz moze jeszcze czy te drgania sa jak jedziesz czy jak autko stoi na postoju i silnik pracuje i czy to drzy cala karoseria?
radek28
Berbeć
 
Posty: 9
Dołączył(a): 24 wrz 2008, o 10:39
Lokalizacja: boleslawiec

Postprzez haqur » 3 paź 2008, o 21:43

jeżeli są takie drgania to nawala ci prawdopodobnie wtrysk bądź wtryski... a tego nie da się sprawdzić jak nie dokręcisz wszystkich i dasz do sprawdzenia czy dobrze paliwo rozpylają!!!!
haqur
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 19:32
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez AutoControl » 3 paź 2008, o 23:41

drgania pojawiają sie zarówno podczas postoju samochodu jak i w czasie jazdy tylko w predkosciach obrotowych silnika o ktorych wspomnialem wczesniej a co do wtryskow to nie wiem, silnik jest suchy pracuje równo osiąga normalną moc itd na "pierwszy rzut oka" drgania te dobiegają ze środkowego tłumika ale jak wiadomo takie cos "niesie sie" po calej budzie.poprostu objaw jest taki jakby jakas czesc ukladu wydechowego dotykala podwozia.
AutoControl
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 wrz 2008, o 15:31
Lokalizacja: Hamburg

Postprzez haqur » 4 paź 2008, o 09:03

Słuchaj drgania możesz mieć tylko od silnika. Dalej przenosi się układem wydechowym i wpada w rezonans dotykając nadwozia!
Sprawdź sobie wieszaki układu wyd. albo zawadziłeś gdzieś i ci puka!!!
haqur
Czytacz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 lip 2008, o 19:32
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez AutoControl » 4 paź 2008, o 13:40

wieszaki ( wszystkie ) byly wymieniane razem z tłumikami. Uklad wydechoey w zadnym miejscu nie dotyka podwozia. i nie mogłem nigdzie zahaczyc poniewaz drgania te byly przed i od razu po wymianie kompletu tłumików.
AutoControl
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 wrz 2008, o 15:31
Lokalizacja: Hamburg

Postprzez Jackal » 4 paź 2008, o 17:31

Otóż jak juz wiesz tez mam taki problem. Ale ja juz wiem co jest przyczyną tego . Proponuje ci abys poodkręcał wszystkie obejmy z układu i odpalił autko , wtedy wydech powinien poukładać się sam . Może zdarzyć się tak ,że po skręceniu obejm problem powróci ale wtedy to już musisz każdy element układu ustawiać oddzielnie i giąć wieszaki. Troche jest przy tym roboty ale jakvdobrze poskladasz wszystko to będzie ok.
Jackal
Czytacz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 20 sty 2008, o 13:12
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Postprzez audi1986 » 5 paź 2008, o 03:46

moze puka ci obudowa filtra powietrza o kaste to tez czesto sie zdarza? mi akurat to walilo
audik
audi1986
Czytacz
 
Posty: 44
Dołączył(a): 15 sie 2008, o 14:38
Lokalizacja: Poznań


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron