Dlaczego bierze olej?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Dlaczego bierze olej?

Postprzez Xywerius » 30 sie 2007, o 12:24

Witam wszystkich! Mam problemik z moim tdikiem. Jeżeli bierze olej to jedyną przyczyną są pierścienie czy może jest jakaś inna przyczyna tego? Napiszcie wszystkie przyczyny jakie znacie tego problemu. Z góry THX. Pozdro. :-) ;-) :-) ;-)
Xywerius
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 17:53
Lokalizacja: z Polski

Dlaczego bierze olej?

 

Postprzez ted3 » 31 sie 2007, o 20:03

Może by zużyta gładż cylindra i płaszcz tłoka
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez Xywerius » 3 wrz 2007, o 14:12

Dzięki za odpowiedz. Prosiłbym o więcej odpowiedzi ;-) . Jakie mogą być jeszcze przyczyny :?: :?: :roll:
Xywerius
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 17:53
Lokalizacja: z Polski

Postprzez janek333 » 3 wrz 2007, o 18:52

a ile tego oleju ci bierze ??? bo tdiki troszeczke go biorą więc jak bierze minimalne ilości to moim zdaniem nie powinieneś sie przejmować! ;-)
janek333
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 wrz 2007, o 10:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez jaryszek » 7 wrz 2007, o 19:10

U mnie przyczyną brania oleju w golfie byly uszczelniacze na prowadnicach zaworów. Pozdrawiam
Co nas nie zabije, to nas wzmocni...
Avatar użytkownika
jaryszek
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 wrz 2007, o 19:06
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Postprzez Xywerius » 7 wrz 2007, o 22:22

Oj troszkę bierze. Przejechałem ok 1500km od zmiany oleju i mam już. Połowe tego co wlałem. a wlałem ok 5l. i nie wiem jaka jest przyczyna brania oleju. Zastanawiam się czy nad pierścieniami, byc może to jest przyczyną. Niewiem co mam zrobić. Słyszałem kiedyś że jedną z przyczyn może być uszkodzona turbina. Jechałem już kilkoma innymi TDIkami i w innych słychać taki charakterystyczny "świst" turbinki , a u mnie nie słychać tego świstu, z drógiej strony gdyby była to turbina to po 2-2,5tys obr. niemiał by takiego przyspieszenia a u mnie czuć że jest taki przypływ mocy, z obrotami niemam żadnych problemów. POPROSTU NIEWIEM CO MAM ZROBIĆ. :roll: :roll: POMOCY :!: ;-)
Xywerius
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 17:53
Lokalizacja: z Polski

Postprzez ted3 » 9 wrz 2007, o 10:29

sprawdz ciśnienie spręzania na cylindrach oraz ciśnienie oleju manometrem . Słabe wyniki będą świadczyły o złym stanie technicznym s-ka a to wpływa na zwiększone zużycie oleju . Czeka cię remont s-ka.
ted3
Czytacz
 
Posty: 106
Dołączył(a): 26 cze 2007, o 10:57
Lokalizacja: wielkoplska

Postprzez soldziers » 23 wrz 2007, o 13:44

a miom zdaniem powinenes sie dokladniej przyjzec turbince bo mozliwe ze ma wyciek gdzies, mozesz nie odczuwac utraty mocy podczas jazdy a jednak olej bedzies znikal. ewentualnie zalecalbym zmiane oleju, moze ten poprostu nie podpasowal twojemu silnikowi,jak tak mialem w innym samochodzie, wpierdalalo olej masakrycznie, zmienilem go na inny i przestalo.
Don,t be afraid be anabolic:D
soldziers
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 wrz 2007, o 15:31
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez DoN_OpicjusZ » 8 paź 2007, o 12:31

jak wlales inny niz syntetyczny to mozesz miec taki problem sprawdz jeszcze turbo!
DoN_OpicjusZ
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 paź 2007, o 11:51
Lokalizacja: wodzislaw slaski

Postprzez Xywerius » 9 paź 2007, o 20:46

Mam zamiar pojechac do mechanika, aby podłączył mi samochód pod kompa. Wtedy bym mniej więcej wiedział co jest. Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz: Jade przypuśćmy na 3 biegu daje mu gazu a ten zbiera sie jak mół, a gdy delikatnie spuszcze noge z gazu to wtedy lepiej czuć przyspieszenie i widac to na obrotomierzu, kumpel mi mówił że miał podobny problem w jakimś mesiu i wykazało błędy w komputerze. Jak już sprawdze u mechanika komputer to odpisze co i jak. ;-)
Xywerius
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 17:53
Lokalizacja: z Polski

Postprzez marcinmayday » 10 paź 2007, o 13:48

z tym muleniem się na 3 to możesz mieć walniety przepływonierz powietra jest on przekręcony do filtru powietrza i a drugiej strony jest podłączona rura ktura doprowadza powietrze do silnika
marcinmayday
Czytacz
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24 lip 2007, o 17:39
Lokalizacja: Skaryszew/Radom

Postprzez Xywerius » 10 paź 2007, o 17:11

tak też myślałem że to przepływomierz. Na allegro kosztuje ok.150zł. Tylko zastanawiam sie czy nie będzie on jakiś tandetny. :roll:
Xywerius
Czytacz
 
Posty: 36
Dołączył(a): 10 sie 2007, o 17:53
Lokalizacja: z Polski


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości