Brak mocy i problem z odpaleniem

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Brak mocy i problem z odpaleniem

Postprzez beavis2108 » 8 sty 2008, o 12:51

Witam
Mam taki dziwny problem, może ktoś mi podpowie co może być:
miałem robiony remont silnika (pękła śruba mocująca wał korbowy), wymienione zawory, głowice, rozrząd. Troche mnie to kosztowało niestety:( ale po tej naprawie moj golfik nie ma prawie mocy, rusza sie z miejsca jakby nie dał rady, jak juz obrotu do ok. 2000 podskocza to wtedy zaczyna jechac w miare dobrze (pewnie załącza sie turbina i troche mocy dostaje). Dodatkowo mam problem przy odpalaniu, odpala z wielkim trudnem jakby sie dusil i pracowal jak to mi ktos powiedzial jakby na dwoch garach tylko, dodatkowo strasznie kopci czarnym i potem siwym dymem, gdy pochodzi kolo 2 minut i sie troche rozgrzeje wtedy pracuje normalnie i chmura dymu znika.
Komputer nic nie wykazał, wyglada ze wszystkie parametry sa w normie.

Powiem tylko ze przed remontem wszystko bylo ok, moc jak nalezy, odpalal bez problemow i palil 6,5/100 w miescie.

Może ktoś miał coś podobnego i może powiedziec jak sobie z tym poradził?? dziekuje za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
beavis2108
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 paź 2007, o 17:57
Lokalizacja: Białystok

Brak mocy i problem z odpaleniem

 

Postprzez kasiaipiotr » 9 sty 2008, o 14:00

sprawdz wtryski czy nie "leja" za duzo paliwa albo za malo ;-)
kasiaipiotr
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 sty 2008, o 21:52
Lokalizacja: Nekla

Postprzez beavis2108 » 15 sty 2008, o 11:19

Mechanicy sprawdzili wszystko co mozna i wyglada ze wszystko dziala jak nalezy, jedyne co zostalo to pompa wtryskowa do sprawdzenia i ewentualnie do regeneracji, jutro bede cos wiedzial to napisze co wyszlo.
Dodam jeszcze ze przy probach ustawienia zaplonu przy minimalnej dawce paliwa autko chodzilo najlepiej (ale duzo gorzej niz przed remontem silnika), czy mozliwe jest uszkodzenie pompy wtryskowej przy takiej awarii jak opisalem wczesniej??

[ Dodano: 2008-02-04, 09:29 ]
Witam ponownie
Wszystko sprawdzone i jest w najlepszym porzadku, pompa po regeneracji, ale nie pomoglo za wiele, mechanicy doszli do wniosku ze jedyne co zostalo to wtryski (sprawdzone dokladnie i 2 sa idealne, a 2 troszeczke ale niewiele gorzej rozpylaja paliwko) i pytanie mam takie czy jednak taka nawet niewielka zmiana tej mgielki paliwa moze spowodowac taka utrate mocy?? autko jedzie do 120 km/h i koniec, zbiera sie z miejsca nie tak jak powinno, 120 km/h to max, czy ktos moze mial podobny problem i objawy i czy wymiana koncowek wtryskow by na to pomogla??(koszt niestety duzy, a jak na moje mozliwosci w tej chwili za duzy)
Prosze o jakies wskazowki, dzieki z gory, pozdrawiam
beavis2108
Berbeć
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 paź 2007, o 17:57
Lokalizacja: Białystok


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości