Brak mocy, bardzo dużo pali.

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Brak mocy, bardzo dużo pali.

Postprzez powerqqq » 21 gru 2011, o 17:57

Witam, mam pewien problem z moim golfem 3 1,9 tdi. Pierwszym problemem jest to że od jakiegoś miesiąca bardzo dużo mi pali ropy w granicach 11-13 litrów. Wcześniej mi palił około 6l
Drugim problemem jest brak mocy po przekroczeniu 90-100 km/h, dzieje się tak od kiedy go kupiłem czyli 5 miesięcy temu. Wymieniłem przepływomierz, zawór egr, zawór n75 i dalej to samo, wcześniej wywalało mi błąd (000575) nieszczelność w układzie dolotowym lecz już nie wyskakuje bo się okazało że źle był podłączony zawór egr, po tym auto stało się zrywniejsze lecz problem występuje nadal po przekroczeniu 90 czasami 100 km/h odcina mi moc lecz gdy jak delikatnie wciskam gaz to dojdzie mi do 120km/h i nie chce jechać dalej, nie łapie mi trybu awaryjnego. Prosiłbym o pomoc a szczególnie z tym ogromnym spalaniem.

Silnik - 1z
Rok - 1994
powerqqq
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 17:14
Lokalizacja: POLSKA

Brak mocy, bardzo dużo pali.

 

Postprzez Snejk18 » 21 gru 2011, o 18:09

Sprawdź przewody paliwowe, takie spalanie jest wręcz niewiarygodne w tym silniku. Możliwe, że masz gdzieś wyciek, paliwo wycieka ci w trakcie jazdy. Pompa go nie dostaje, dlatego jest słaby i wydaje się jak by tyle palił.

To pierwsze co przychodzi mi do głowy, po tym co napisałeś.
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez powerqqq » 21 gru 2011, o 18:28

Patrzyłem i wszytko jest szczelne, Wycieków nie ma. ;/
powerqqq
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 17:14
Lokalizacja: POLSKA

Postprzez Snejk18 » 21 gru 2011, o 18:47

Hmm.. Bardzo dymi jak jeździsz ?? Nie śmierdzi ropą na odległość ??
Avatar użytkownika
Snejk18
Fanatyk
 
Posty: 1105
Dołączył(a): 1 kwi 2009, o 22:19
Lokalizacja: Nasielsk

Postprzez kamilkol20 » 21 gru 2011, o 19:23

Podpinam się pod temat mam podobne objawy w moim dislu tylko ze spalanie mam normalne ale wyczułem brak mocy a do 2tys obr czuje takie buchanie z tłumnika i przerywa a na postoju gdy wcisne pedał gazu to powoli sie zbiera ;/ filtr paliwa wymieniłem dodam ze to jest diesel bez turbiny pomozcie mi bo wybieram się nim w za granice a teraz takie cos mi sie zrobiło ;/
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Postprzez powerqqq » 21 gru 2011, o 20:19

Nie dymi ani nie śmierdzi ropą.
powerqqq
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 17:14
Lokalizacja: POLSKA

Postprzez kamilkol20 » 21 gru 2011, o 20:29

powerqqq napisał(a):Nie dymi ani nie śmierdzi ropą.



Nie
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Postprzez AdiK__ » 21 gru 2011, o 23:05

Ja również odczułem spadek mocy podłączyłem pod kompa i sie okazało że czujnik temperatury paliwa w pompie padł, pompa daje o 0.124bara mniej. Kolega polecił wywalenie katalizatora i sprawdzenie bądź wymianę wszystkich wężyków podciśnieniowych. Jutro jade zmienić czujnik i zobacze czy to coś dało
Avatar użytkownika
AdiK__
Members
 
Posty: 1637
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 15:49
Lokalizacja: Sokółka
Rocznik: 2003
Silnik: AVF+
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez kamilkol20 » 22 gru 2011, o 15:19

jeszcze dopisze ze tak do dwóch tys obr bucha z tlumnika i dymi na niebiesko a po wyzej 2 tys obr jest normalnie i nie dymi ;/ co to może się dziać do cholery ;/
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Postprzez powerqqq » 23 gru 2011, o 09:06

Wczoraj miałem w baku około 15 litrów zrobiłem 91 km i auto zgasło, brakło paliwa, już nie wiem co mam z nim robić, i gdzie szukać przyczyny takiego spalania. Prosiłbym o pomoc.
powerqqq
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 17:14
Lokalizacja: POLSKA

Postprzez SotoM » 23 gru 2011, o 10:16

powerqqq zatankuj ten zbiornik do odbicia pistoletu wtedy przejedx 100km i zatankuj ponownie do odbicia pistoletu bedziesz wiedział ile pali. - moze on tyle nie pali co piszesz tylko masz złe wskazania czujnika lub plywkaka w zbiorniku.
powiedz jeszcze ile ty km tym samochodem robisz np: do szkoły (podejrzewam -widząc twój wiek).
jesli robisz bardzo małe odcinki to moze nawet i 10L jarac . ale osobiscie sprawdził bym wskazania paliwa.
bo z tymi 15toma Litrami w zbiorniku to trochę przesadziłeś. rentgena w oczach masz czy linijka to zbadałeś...? ;-)
mozesz mic równiz zaklejony syfem smoczek w zbiorniku
byłes tym w ogole na komputerze...??

kamilkol20- w twoim przypadku jestes zmuszony dac auto do mechanika zajmujacego sie starymi dizlami na sprawdzenie wszysrkiego - kat wtrysku a przede wszystkim wtryski do demontazu i weryfikacji pod kątem pylenia...i ogolnej pracy. jesli nie masz sprzetu sam nic nie wymyslisz ze srubokretem w reku... komutera u ciebie sie nie podepnie bo nie ma do czego zostaje tylko i wyłacznie dlubanina mechaniczna...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez kamilkol20 » 23 gru 2011, o 11:22

kamilkol20- w twoim przypadku jestes zmuszony dac auto do mechanika zajmujacego sie starymi dizlami na sprawdzenie wszysrkiego - kat wtrysku a przede wszystkim wtryski do demontazu i weryfikacji pod kątem pylenia...i ogolnej pracy. jesli nie masz sprzetu sam nic nie wymyslisz ze srubokretem w reku... komutera u ciebie sie nie podepnie bo nie ma do czego zostaje tylko i wyłacznie dlubanina mechaniczna...[/quote]

byłem u fachowca co się wlasnie tym zajmuje i stwierdzł scięcie klina na wale,przestawienie rozrządu cos poprostu jest problem z rozrządem ;/
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Następna strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości