Brak mocy, bardzo dużo pali.

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Postprzez SotoM » 23 gru 2011, o 11:45

moze miec racje... to dosc uciazliwa i standardowa usterka w tych silnikach... wystarczy ustzawic rozrzad na znaki i bedzie wszystko jasne...
Mój były SotoMoVWóz

Powered by diesel inside -by Leopard
Avatar użytkownika
SotoM
Members
 
Posty: 4053
Dołączył(a): 22 lip 2007, o 12:45
Lokalizacja: Szczecin
Rocznik: 2007
Silnik: BRD
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

 

Postprzez Bradley » 23 gru 2011, o 15:18

SotoM napisał(a):powiedz jeszcze ile ty km tym samochodem robisz np: do szkoły (podejrzewam -widząc twój wiek).
jesli robisz bardzo małe odcinki to moze nawet i 10L jarac . ale osobiscie sprawdził bym wskazania paliwa.

W tygodniu robie odcinek 10km w jedna strone i 10km w druga dziennie, w weekend trasa tam i spowrotem po 60km i obecnie spalanie srednie wynosi dokladnie 6l. Pewnie straty w rozgrzewaniu samochodu rekompensuja mniejsze opory toczenia, bo mam teraz opony o szerokosc 175 zamiast 195 :P

powerqqq napisał(a):Wymieniłem przepływomierz, zawór egr, zawór n75

Te czesci wymieniales na chybil-trafil?

powerqqq napisał(a):i błąd (000575) nieszczelność w układzie dolotowym lecz już nie wyskakuje bo się okazało że źle był podłączony zawór egr


Zawor EGR nie ma fizycznego polaczenia z zaworem n75 przez ktorego awarie najczesciej wywala blad 575 i to nie jest nieszczelnosc w kolektorze tylko za duze cisnienie w kolektorze.
powerqqq napisał(a):jak delikatnie wciskam gaz to dojdzie mi do 120km/h i nie chce jechać dalej, nie łapie mi trybu awaryjnego.

Wszystko wskazuje na to, ze jednak lapie ;)

Jesli po podpieciu do komputera w grupie silnikowej nie ma zadnego bledu to prawdopodobnie jest to usterka mechaniczna. Zle poskladany rozrzad, wycieki paliwa (na przelewach lubi podciekac), warto tez wymienic profilaktycznie filtr paliwa. Koszt niewielki, a jakosc paliw robi swoje.
VW Vento 1.9TDI 1Z ++ :)
Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0
Bradley
Fanatyk
 
Posty: 1120
Dołączył(a): 15 maja 2009, o 13:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Postprzez powerqqq » 24 gru 2011, o 11:27

Może to być wina pompy wtryskowej że on mi tyle pali?

[ Dodano: 2011-12-26, 02:58 ]
Odświeżam temat. Czy może być wina takiego spalania przez pompę wtryskowa? Bo teraz mi pali jeszcze więcej około 16 litrów na 100 km. ?
powerqqq
Berbeć
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 gru 2011, o 17:14
Lokalizacja: POLSKA

Postprzez kamilkol20 » 28 gru 2011, o 20:45

koledzy odebrałem swoje autko z warsztatu przyczyną była pompa wtryskowa ;/ Ci co maja podobne objawy proponuje czytać temat.
Avatar użytkownika
kamilkol20
Czytacz
 
Posty: 139
Dołączył(a): 25 gru 2010, o 14:32
Lokalizacja: Zamość (LZA .....)

Poprzednia strona

- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości