[AAZ] Klin ? Gdzie jest jak stwierdzić czy ..?

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

[AAZ] Klin ? Gdzie jest jak stwierdzić czy ..?

Postprzez MTi » 12 gru 2011, o 03:55

Witam. Wyczytałem na forum ze w AAZ'tach scina "kliny" ? czy coś takiego, co powoduje głośniejszą prace silnika jak i ścinanie paska rozrządu, dobrze pisze? ; p
Moj klekot głośno chodzi ... jak ciężarówka lol . i możne rzucił bym okiem czy wszystko tam jest okey.. tylko gdzie on się znajduje? [ na którymś z kół pod pokrywą paska rozrządu ?. i jak ocenić czy jest wytargany? ] tu też czym możne być spowodowane ze mój klekot ... głośno klepie. xD
Nie no tragedii nie ma, ale chciał bym a żeby ciszej pracował ;./ możecie coś doradzić? Wiem ze to juz nie młody silnik... i swoje musi ale możne jednak coś ? :)
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

[AAZ] Klin ? Gdzie jest jak stwierdzić czy ..?

 

Postprzez Marian0753 » 12 gru 2011, o 11:46

Pewnie chodzi ci o klin na dolnym kole rozrządu. Czyli koło które jest osadzone na wale korbowym. W zaprzyjaźnionym sklepie powiedzieli że co jakiś czas wypadałoby wymienić koło z klinem na nowe dla pewności koszta nieduże więc nie ma co oszczędzać. Przy okazji warto wymienić uszczelniacz koszt również znikomy a głowa spokojna ;-)

Co do głośniejszej pracy trudno to skontrolować przed monitorem. Dobrze pali?? na dotyk?? może masz rozrząd przestawiony o ząbek. Bo jak by był klin luźny to ścięłoby go od razu
Marianowe mk3 ZAPRASZAM KLIK!!!
Avatar użytkownika
Marian0753
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 15:08
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez MTi » 12 gru 2011, o 12:24

pali od kopa
rozrząd robiony nie dawno ; D Pytam czysto z ciekawosci, chcial bym obadac jak to wyglada.
stuka ale to moze normalne w tych silnikach . xD
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez Marian0753 » 12 gru 2011, o 13:05

Z tego silnika kultury pracy dzisiejszych diesli nie uzyskasz i zawsze będzie głośniejszy.
Możesz założyć ori osłonę pod silnik z wyciszeniem oraz ori wyciszenie maski od diesla dużo dają
Marianowe mk3 ZAPRASZAM KLIK!!!
Avatar użytkownika
Marian0753
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 15:08
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez Matiuas » 12 gru 2011, o 13:14

pali od kopa
rozrząd robiony nie dawno ; D Pytam czysto z ciekawosci, chcial bym obadac jak to wyglada.
stuka ale to moze normalne w tych silnikach . xD

mogą też wtryski lać, też będzie głośno chodził
Matiuas
Badacz tematu
 
Posty: 204
Dołączył(a): 17 sty 2009, o 00:29
Lokalizacja: Jarosław

Postprzez MTi » 12 gru 2011, o 15:21

Matiuas napisał(a):
pali od kopa
rozrząd robiony nie dawno ; D Pytam czysto z ciekawosci, chcial bym obadac jak to wyglada.
stuka ale to moze normalne w tych silnikach . xD

mogą też wtryski lać, też będzie głośno chodził

droga sprawa?
wyciszenie maski mam ... pokrywy nuz nie ;P
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a

Postprzez Marian0753 » 12 gru 2011, o 15:28

U siebie (też AAZ) za ustawienie zapłaciłem 60zl u znajomka, każdy mówi że wołają ok 100zł plus części czyli końcówki podróbki ok 120zł boscha ok 200zł robiłem u siebie ale okazało się że bez potrzeby i przez głupotę ale na pewno na złe mu nie poszło. Ja kupowałem boscha ale znajomy powiedział że te podróbki też dają rade i są ok. I podstawowa sprawa oddaj to do fachowca a nie partacza to precyzyjna robota.
Marianowe mk3 ZAPRASZAM KLIK!!!
Avatar użytkownika
Marian0753
Badacz tematu
 
Posty: 275
Dołączył(a): 30 lis 2010, o 15:08
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez MTi » 12 gru 2011, o 19:17

Bylem u mechanika, wywalić kata [ filt cząstek ... bla bla bla ] i ukazało się ze poprostu ... środkowa pucha powiedział .. pa pa .. xd
Tak to jest szukać przyczyny głęboko, kiedy jest na wierzchu xD i logiczna ;P
Przyspawał mi to " tymczasowo" i jest lepiej.. dużo lepiej, co lepsze po wywaleniu kata .. [ mechanik powiedział ze był jeszcze O.k .. ale była okazja sprzedać to sio.... ] auto dostało... kopa. x))
Nic nie będę puki co kręcił przy silniku tylko tłumiki muszę... xD
Dzieki wszystkim za Wkład i chęci! ;-)
MTi
Badacz tematu
 
Posty: 291
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 18:41
Lokalizacja: KN-a


- - -



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości