Golf 3 1.9 td + [I] (ciężko odpala , cieknąca pompa)(AAZ)

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderator: Moderator

Golf 3 1.9 td + [I] (ciężko odpala , cieknąca pompa)(AAZ)

Postprzez Dotz » 7 gru 2016, o 18:38

Witam
Ostatnio borykam się z problemem cieknącej pompy , na początku pompa ciekła z króćca czy odpowietrznika z pompy . Oczywiście wężyk z butelka wystarczył na kapające paliwo . Niestety jakiś miesiąc temu zauważyłem przy otwarciu maski ( gorący silnik ) dymek wydobywający się z pompy od strony świec żarowych , ostatnio przyszły dodatkowo niskie temperatury i silnik zaczął płatać figle . Golfik bez problemu odpala gdy jest ciepły , podczas jazdy nie ma żadnych utrat mocy , problem jest wtedy kiedy postoi dłużej (np. całą noc ) i z rana jedyny sposób na jego odpalenie jest PLAK . Świece przynajmniej przez trzy lata ja nie wymieniałem , filtr paliwa wymieniany był w lipcu , akumulator na pewno sprawny . Podejrzewam ,że przez nieszczelność pompy , może się układ zapowietrzać i paliwo nie dochodzi do silnika , lecz nie jestem pewny .
Moje pytanie takie czy warto uszczelniacz pompę czy raczej kupić jakąś używana ( nie mając gwarancji ze jest szczelna ) , czy zna ktoś jakieś warsztaty zajmujące się podobną sprawa na terenie Katowic bądź okolic ??
W załaczniku jest podana pompa jaką posiadam w AAZ-ecie :) oraz miejsce z którego cieknie ropa , nie wspominając o króccu odpowietrzajacym
Z góry dzięki za pomoc :)
Załączniki
<
pompa.jpg
Miejsce w którym cieknie pompa
Avatar użytkownika
Dotz
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 16:52
Lokalizacja: Katowice

Golf 3 1.9 td + [I] (ciężko odpala , cieknąca pompa)(AAZ)

 

Re: Golf 3 1.9 td + [I] (ciężko odpala , cieknąca pompa)(AAZ

Postprzez scyzormks » 11 gru 2016, o 20:54

Oddaj do pompiarza i po klopocie napewno jakis oring pozegnał sie z zysiem. Polecam pomparza w kaletach kolo mi zregenerował all pompe za 400 PLN 6 rok juz jezdze no problem
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Re: Golf 3 1.9 td + [I] (ciężko odpala , cieknąca pompa)(AAZ

Postprzez ssiiwwyyy » 15 sty 2017, o 10:22

MI się udało uszczelnić pompę za tylko 120 zł 2 lat temu :) a u mnie biorą po 300 zł plus ustawianie i warto to zrobić
Avatar użytkownika
ssiiwwyyy
Badacz tematu
 
Posty: 352
Dołączył(a): 21 lis 2011, o 18:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Golf 3 1.9 td + [I] (ciężko odpala , cieknąca pompa)(AAZ

Postprzez Dotz » 18 sty 2017, o 17:43

problem z odpalaniem był spowodowany wadliwymi świecami , natomiast pompa i tak będzie do usczelnienia , mechanik kazał sobie 300zl :)
Avatar użytkownika
Dotz
Berbeć
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 16:52
Lokalizacja: Katowice


- - - złącza światłowodowe



Powrót do Silniki diesla

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości