Dymienie przy zimnym silniku !!!!!

Wszystkie informacje o silnikach diesla.

Moderatorzy: JuniorMOD, Moderator

Postprzez winchus » 19 paź 2007, o 19:47

Mam pytanko !!!! moze ktos mi powiedziec dlaczego moj TDI kopci ale tylko jak jest zimny ??? bo jak juz chwile pochodzi to przestaje !!!! z gory dzieki za POMOC !!!!
Winchuś
winchus
Berbeć

Postprzez DJ Mays » 20 paź 2007, o 16:53

wchodzą tu 2 w gre 2 żeczy :evil:

1. filtr paliwa i filtr powietrza..... (najtańsza opcja jakies 60zł)

2. wtryski są juz do wymiany albo do regeneracji
DJ Mays
Czytacz

Postprzez winchus » 20 paź 2007, o 19:48

Filtry mam mowiutkie to moze cos z tymi wtryskami !!!! mechanik mi mowil ze trzeba dac pąpę do regeneracji wiec ne wiem !!!! dzieki
Winchuś
winchus
Berbeć

Postprzez tumasz » 21 paź 2007, o 09:17

a odpala ci odrazu bo ja mam w dislu tez tak i musze swiece zarowe wymienic wczesniej dymił a teraz nie hce odpalac wogule pozdrawiam
tumasz
Berbeć

Postprzez winchus » 22 paź 2007, o 17:11

wszystko chodzi idealnie tylko te dymienie przy zimnym silniku tylko to mnie niepokoi bo z autka naprawde jestem zadowolony : buta ma, leci do konca licznika, malo pali !!! tak jest wszystko ok tylko te dymienie okropne ( ale tylko ja jest zimny ) niewiem coztym cholerstwem zrobic !!!!! pozdrawiam :-D
Winchuś
winchus
Berbeć

Postprzez tomala » 26 paź 2007, o 11:54

czym Ty się przejmujesz?Jak nie bierze Ci oleju,to wszystko jest w porządku.Każdy,nawet benzyniak jak jest zimny to trochę kopci.NIEMASZ SIĘ CZYM PRZEJMOWAĆ!!!! :mrgreen:
tomala
Czytacz

Postprzez DJ Mays » 27 paź 2007, o 16:13

morzesz wymienic lub zregenerowac wtryski i kopcenie ustanie poprostu autko juz swoje przejechało dizelki tak maają :(

gdy zapalasz zimne autko zapalaj na włonczonym ssaniu bendzie kopcenie bendzie mniejsze ...
DJ Mays
Czytacz

Postprzez ted3 » 28 paź 2007, o 12:55

Gdyby wtryski były felerne , albo pompa wtryskowa szwankowała to silnik by dymił cały czas obojętnie czy gorący czy zimny. Zimny silnik dostaje większą dawkę paliwa i dymi..
ted3
Czytacz

Postprzez Viersen » 3 lis 2007, o 19:47

Padły dwie świece żarowe-pozdro
VW Golf III 1.9 TD - IX.1993.
Viersen
Berbeć

Postprzez michal28 » 5 lis 2007, o 14:48

Juz ci mówie. jezeli ten tym jest bardzo intensywny i ma zabarwienie biale lub bialo niebieskie to nie zajmoj sie wtryskami tylko sprawdz kompresje. przechodzilem to doradzali mi wszystko i nic nie skutkowalo. dwie korby mialem minimalnie skrzywione i to byl powód. mozesz jeszcze sprawdzic czy kolo napedowe przejmujace drgania silnika nie ma luzu.
Niech zyje TDI Golf III :D
michal28
Berbeć

Postprzez Miki » 6 lis 2007, o 17:25

mam golfika 1.9Td sprowadzony z niemiec silnik jest podrasowany.ale mam z nim problem silnik ma strasznie nie równe obroty az trzęsie, do tego strasznie dymi szukam przyczyny tego wszystkiego juz wymieniłam filtr paliwa i powietrza, zastanawiam sie czy to nie wina świec.byłam ostatnio w warsztacie i usłyszałam że przyczyną może byc uszczelka pod głowicą czy to możliwe???pomocy :cry:
Chciała bym diabełkiem byc i w piekiełku sobie życ!!!
Miki
Berbeć

Postprzez skuchol » 26 lis 2007, o 23:26

mnie zato kopci jak dodaje gwaltownie gazu przy mocnym przyspieszaniu czarny dym...czy juz koncowki wtryskow sa do wymiany?? przebieg 180tys z tego co wiem wl poprzedni nie wymienial ich
skuchol
Czytacz

Postprzez Groch367 » 27 lis 2007, o 23:44

kazdy diesel kopci to normalna rzecz to nie sa nowe auta z fabryki, oczywiscie ze nadmierne kopcenie moze byc spowodowane różnymi rzeczami :mrgreen:
WSZYSCY MAJĄ GOLFA MAM I JA
Groch367
Badacz tematu

Postprzez Bryckas » 29 lis 2007, o 20:48

Jeżeli kopci na czarno przy mocnym przyspieszaniu-wtryski zaczynają mieć problem z rozpylaniem większej dawki paliwa, im bardziej kopci tym wtryski są w gorszym stanie. Dotyczy to tylko dymienia na czarno!!! Pogarsza się dynamika auta i wzrasta spalanie.

Jeżeli dymi na niebiesko to najprawdopodobniej silnik bierze olej, poza tym po ostrej jeździe będzie czuć kolo samochodu zapach spalonego oleju.

Jeżeli poszła uszczelka pod głowicą, to najprawdopodobniej będzie jasny dym, najlepiej to sprawdzić nalewając do pełna płynu/wody do zbiorniczka wyrównawczego i dosyć mocno "gazując" silnikiem, jak ida cały czas bąbelki to znaczy, że uszczelka nam poszła... Poza tym będzie ubywało płynu z układu, mogą też pęcznieć węże po jakimś czasie jeżdżenia
Bryckas
Berbeć

Powrót do Silniki diesla