Sam się przełącza z ben na gaz z gaz na ben.

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Sam się przełącza z ben na gaz z gaz na ben.

Postprzez 99szymon99 » 26 lis 2015, o 12:55

Witam. Jak w temacie włączam zapłon i czasami jest bez włączona, czasami od razu gaz (słychać nawet w butli elektrozawór). Odpalam (różnie jak mu się zachce a to na gazie a to na ben) i gdy odpale to nie mam władzy nad tym na jakim paliwie pojade nie mogę przełączyć na ben albo na gaz (wcześniej jak było ok to mogłem) teraz sam się przełącza od przekręcenia kluczyka do odpalenia. Podczas jazdy a to gaz a to benzyna różnie sam sobie wybiera. Raz nawet tak było że co sekunde ben gaz ben gaz itd. Zdarza się że przez np 5km ben, po tym gaz itd. Nie mam pojęcia co jest grane. Stało się nagle zgasiłem było ok, odpalam i nagle mu odbiło. Gaz na tzn śrubę sterownik jeśli to od to AG Lambda Control Made in Italy silnik 1.8 90km rok 94'
Avatar użytkownika
99szymon99
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 25 cze 2014, o 22:42
Lokalizacja: Ślesin
Rocznik: 1995
Silnik: 2.0 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Sam się przełącza z ben na gaz z gaz na ben.

 

Re: Sam się przełącza z ben na gaz z gaz na ben.

Postprzez fuqet1 » 27 lis 2015, o 17:02

Na 100% do wymiany masz przekaznik od przelaczania gaz benzyna kolego. Znajdziesz go okolo centraki od gazu pod maska
Avatar użytkownika
fuqet1
Badacz tematu
 
Posty: 203
Dołączył(a): 30 maja 2011, o 21:41
Lokalizacja: Przasnysz
Rocznik: 94
Silnik: 1400 ABD
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Sam się przełącza z ben na gaz z gaz na ben.

Postprzez pablomed » 28 lis 2015, o 13:05

może być przekaźnik ale to tylko jedna z mozliwości( nie zawsze jest montowany dodatkowy bo każdy sterownik od lpg ma odpowiedni przekaźnik już wewnątrz). Każdy słaby styk w kablach od instalacji LPG, luźny bezpiecznik, wsuwka we wtyczkach - wszystko to są proste sprawy i każdy ze smykałką do elektryki samochodowej da rade szybko naprawić nie musisz się martwić
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości