Nie chce odpalać

Wszystko o LPG

Moderator: Moderator

Nie chce odpalać

Postprzez jasiuekonom » 2 lut 2017, o 07:26

Witam. Sytuacja jest następująca od momentu zakupu czyli gdzieś od miesiąca.
Rano odpalam w garażu dosłownie od dotknięcia kluczyka na benzynie ale chodzi nie równo. Jak dodam gazu gaśnie i nie mogę potem odpalić. Po 3-4 min kręcenia odpala ale dopóki się silnik nie rozgrzeje lepiej nie dodawać gazu bo sytuacja się powtarza. Gdy po odpaleniu na zimnym uda się przełączyć na gaz (tak aby nie zgasł) to na gazie chodzi dobrze. Gdy ciepły pali i na gazie dobrze i benzynie aczkolwiek jak nawet przy 90stopniach odpalę na benzynie to podczas dodawania gazu najpierw obroty idą trochę w dół a dopiero do góry. Co to może być. 1.4 benzyna bodajże ten najsłabszy 55 koni.
Avatar użytkownika
jasiuekonom
Czytacz
 
Posty: 91
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 22:48
Lokalizacja: Mysłaków (Świdnica)

Nie chce odpalać

 

Re: Nie chce odpalać

Postprzez Kamil13 » 3 lut 2017, o 16:32

U mnie był podobny problem. Odpalał na przysłowiowego "cyka" a przy dodaniu gazu, dusił się i gasnął. Dodatkowo był problem z ponownym odpaleniem. Lekarstwem okazało udanie się do Gazownika i regulacja dawki gazu i momentu przełączenia się. Auto dostawało dwa paliwa, nie przepalało i gasło. Dodatkowo wymieniłem świece na dedykowane do auta z LPG, niezbyt konieczne, ale praca silnika zyskuje, a i same świece lepiej to kondycyjnie znoszą.
Pozdrawiam ;-)
Avatar użytkownika
Kamil13
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 gru 2016, o 12:28
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8 benz
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Nie chce odpalać

Postprzez jasiuekonom » 9 lut 2017, o 08:32

o widzisz o tym nie pomyślałem, że może 2 paliwa dostawać a faktycznie, jak jadę na benzynie czasami czuć gaz. Dzięki za radę
Avatar użytkownika
jasiuekonom
Czytacz
 
Posty: 91
Dołączył(a): 19 lut 2009, o 22:48
Lokalizacja: Mysłaków (Świdnica)

Re: Nie chce odpalać

Postprzez Kamil13 » 9 kwi 2017, o 14:45

Cieszę się, że być może pomogłem ;)
Avatar użytkownika
Kamil13
Berbeć
 
Posty: 17
Dołączył(a): 3 gru 2016, o 12:28
Rocznik: 1995
Silnik: 1.8 benz
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 5-drzwiowe


- - -



Powrót do Silniki benzynowe (LPG)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości