nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez jaroszy » 25 mar 2017, o 21:08

witam, mam pytanie chciałbym założyć radio mp3 ale żeby było podświetlane na zielono. jakie modele najbardziej przypasują ?
i pytanie nr 2. chciałbym na tył dołożyć trochę basu ale nie chcę robić dziur w boczkach ani wozić wielkich skrzyń basowych. macie jakieś pomysły ?
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

 

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez szymekk » 25 mar 2017, o 22:40

radio ja posiadam LG lac 5900RN. Ma zielone i czerwone podświetlenie przycisków, a wyświetlacz na czerwono albo biało. Radio całkiem fajne. 4 kanały na wzmacniacz 2v, USB, AUX, CD, MP3 ogólnie naprawde fajne za nie duże pieniądze. U mnie gra z systemem BOSE i daje to całkiem fajny efekt. Co do suba to albo zabudowa gdzieś w boczku bagażnika albo w wnęca koła zapasowego.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez Karol B. » 25 mar 2017, o 23:10

Szukaj ori boczków na tył z wycięciami na głośniki. Albo wygłuszenie, jakieś dobre głośniki podłączone pod wzmacniacz. Ale się nie znam na CA :P Ja mam radio LG LCS 500UR, zielone podświetlenie. Ładne, proste radio o niezłych parametrach jak dla mnie. Chociaż myślę nad zmianą na jakiegoś pioneera.
Avatar użytkownika
Karol B.
Members
 
Posty: 1620
Dołączył(a): 30 lis 2008, o 21:15
Lokalizacja: Podlasie-BSK

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez jaroszy » 26 mar 2017, o 20:24

kiedyś blaupunkt miał takie magiczne pudełka . głośnik basowy zamknięty w obudowie z małym wzmacniaczem, czy takie pudełka są jeszcze dostępne? może w jakiś autach są montowane podobne?
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez szymekk » 26 mar 2017, o 22:22

Chodzi Ci o subwoofer aktywny pewnie. No nie jest to zbyt dobre rozwiązanie według mnie. A może sub z Audi chyba BOSE montowany w wnęke koła zapasowego?? Tylko że golf ma dosyć małe koło a co za tym idzie i wnękę więc nie wiem czy wejdzie. No chyba że chodzi ci o takie coś jak było np. w audi a4 b7. Nie wiem czy w każdym ale u moich rodziców właśnie jest schowany w bagażniku nie duży sub z wzmacniaczem bodajże Harman. Chociaż w sumie on wcale nie jest taki mały https://www.olx.pl/oferta/naglosnienie-glosnik-glosniki-harman-audi-a6-a3-a4-b6-b7-avant-komplet-CID5-IDiaxE3.html#a2d04b2f99
Tu masz sub aktywny: https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-basowa-aktywna-blaupunkt-gtb8200-sklep-car-audio-CID5-IDkGodV.html#f05bdc5ced
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez Thorsten » 27 mar 2017, o 10:31

Zestaw z pierwszego linku szymka to wzmaczek 3 kanałowy, na suba, L i P strona. Sam wzmacniacz gra przyjemnie, wiem bo zleciłem go w domowe nagłośnienie w garażu. Jest bardzo mały i w przypadku montażu musiał byś trochę podłubać przy kostce ale schemat jest w necie więc nie było by problemu.
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez szymekk » 27 mar 2017, o 15:22

Thorsten napisał(a):Zestaw z pierwszego linku szymka to wzmaczek 3 kanałowy, na suba, L i P strona. Sam wzmacniacz gra przyjemnie, wiem bo zleciłem go w domowe nagłośnienie w garażu. Jest bardzo mały i w przypadku montażu musiał byś trochę podłubać przy kostce ale schemat
jest w necie więc nie było by problemu.



Ja w swoim montowałem BOSE 3510 wraz z podwójnym subem z a6 c5 (wzmacniacz zasila sub, głośniki tył, głośniki przód) i nie żałuje bo za te pieniądze nie znajdzie się nic lepszego. Może nie ma jakiejś szalonej mocy ale jakość dźwięku naprawdę wysoka, praktycznie nie ma przesterowań. Na moim LG Lac5900RN zakres głośności od 0 do 35 przesterowania lekko słyszalne są dopiero przy 32-33 ale na 35 da się normalnie słuchać.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez jaroszy » 31 mar 2017, o 20:39

Tak patrzyłem w ten bagażnik i najbardziej wydaje mi się montaż u góry w bagażniku , tam jest blacha gładka o rozm dł ok 60cm na szer ok 30 i wysokość zabudowy ok 10-15cm, może by coś z mdf zbudować ?
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez szymekk » 31 mar 2017, o 22:38

Bez problemu coś byś wyskrobał z MDF tylko pytanie na czym chciałbyś bazować... Czy kupić normalny sub i wzmacniacz czy szukać czegoś małego pokroju Audi??
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez jaroszy » 2 kwi 2017, o 17:46

przeglądałem allegro i te bose w koło co są dedykowane do różnych aut nie podejdą , za płytki bagażnik, ( ale do kombi mk3 pewnie podejdą )
widziałem na allegro też okrągłe obudowy z mdf oklejone wykładziną pod głośnik niskotonowy ale to z kolei potrzebuje wzmacniacza.
i na koniec widziałem te płaskie skrzynki basowe, ma je kenwood, alpine, boschmann i pyling .ceny od 300-800zł. i pewnie to powędruje do bagażnika.
jak narazie zmieniłem jednostkę sterującą i głośniki w drzwiach
Załączniki
<
IMG_0388.JPG
<
IMG_0387.JPG
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez szymekk » 2 kwi 2017, o 23:13

Co do tego BOSE to ja miałem na myśli żeby sam głośnik z niego wziąść i do mdf wpakować. Jeżeli chodzi o głośniki w drzwiach to polecam dystanse z MDF. Jak założysz to sam się przekonasz jaka jest różnica dźwięku. Zero trzeszczenia boczków, zero drgania, wszystko stabilnie się trzyma, czysty dźwięk.
szymekk
Badacz tematu
 
Posty: 190
Dołączył(a): 18 kwi 2016, o 21:31
Rocznik: 1995
Silnik: AEA 1.6
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: nagłośnienie w cabrio, czy jest możliwe ?

Postprzez jaroszy » 3 kwi 2017, o 21:04

załatwiłem sobie mdfy ale nieardzo chcę ciąć boczki pod to.
jaroszy
Members
 
Posty: 757
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 22:27
Lokalizacja: pleszew
Rocznik: 1996
Silnik: 1.8i aam
Paliwo: PB
Nadwozie: cabrio


- - - sale weselne dolnośląskie



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości