Jaki dobrać wzmacniacz?

Wszystkie informacje o nawigacjach satelitarnych i instalacjach car audio.

Moderator: Moderator

Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez radek1995 » 22 maja 2016, o 15:53

Witam, jestem niedoinformowany w sprawach audio ale lubie majsterkować i chciał bym stworzyć tubę basową z głośnikiem basowym 30 cm 500W 2 x 4Ohm. :-D Zastanawiam się jaki by wystarczył wzmacniacz żeby koszt nie był zbyt wysoki dodam że pisze ze można go zasilać z dwóch kanałów wzmacniacza, którego nie da się zmostkować. Proszę o informacje jaki wzmacniacz byście polecili i czemu. Z góry dziękuje za pomoc. :-)

Oto głośnik którym jestem zainteresowany, wydaje się że niedrogi ale czy dobry?

http://allegro.pl/glosnik-basowy-30-cm- ... ule_id=201
radek1995
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 kwi 2016, o 19:17
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Jaki dobrać wzmacniacz?

 

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez Radi » 22 maja 2016, o 21:12

Wszystko masz napisane w aukcji po pierwsze to ze głośnik ma 500w to trochę z tyłka parametr. Zawsze patrz na moc RMS to prawdziwa moc po drugie marka mds jest raczej typowa budżetówką i nie spodziewałbym się tych 250 watów. Bądź co bądź zalecany wzmak to od 40w do 125w to juz brmi realnie i w tym przedziale bym szukał.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez radek1995 » 23 maja 2016, o 05:48

to ze tam pisze to wiem chodziło mi raczej o dokładne propozycje wzmacniaczy (firmy modele)
a skoro głośnik słaby to prosze o jakiś zestaw jaki proponujecie w cenie 200-300zl
radek1995
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 kwi 2016, o 19:17
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez shift00 » 23 maja 2016, o 08:34

Zacznijmy od tego, że ten głośnik po zakupie możesz wrzucić w śmietnik. To nie będzie dobrze grać (poprawka - to nie będzie w ogóle grać) nawet jak zrobisz skrzynię z płyty MDF którą policzysz pod ten głośnik. Jeśli masz zamiar ładować badziewie to lepiej nie inwestuj tych pieniędzy, poczekaj z pół roku i wróć z budżetem 1000-1500 zł i uwierz mi, zrobisz system który będzie robił już jakąś robotę w aucie przy okazji nie będąc zbudowany na dziadowych Pejingach i dżeJBieLach które podają moce z palca wyssane.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez slavwek.ie » 23 maja 2016, o 17:53

shift00 napisał(a):To nie będzie dobrze grać (poprawka - to nie będzie w ogóle grać) nawet jak zrobisz skrzynię z płyty MDF którą policzysz pod ten głośnik

Nie zagrał by wcale, jeśli byłby uszkodzony.. każdy głośnik jakoś tam zagra ale na miarę swoich możliwości.
Skrzyni raczej do kiego nie policzy, bo wątpię żeby były do niego parametry TS
Do autora: kasy masz niewiele wiec nie kombinuj bo tylko stracisz kasę i nerwy. Kup coś sprawdzonego. Przykładów na forum masz masę. Poczytaj najpierw.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez radek1995 » 24 maja 2016, o 10:19

1000-1500zł człowieku w jakim Ty świecie żyjesz?
Mam wydawać 1500zł żeby posłuchać czasem muzyki w samochodzie wartym 3000tys? Paranoja ja chce żeby mi poprostu ładnie czysto i z lekkim basem grało audio w samochodzie. Dokładnie napisałem ile chce przeznaczyć i proszę o odpowiedzi adekwatne do pytania.
radek1995
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 kwi 2016, o 19:17
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez shift00 » 24 maja 2016, o 10:38

slavwek.ie napisał(a):Nie zagrał by wcale, jeśli byłby uszkodzony.. każdy głośnik jakoś tam zagra ale na miarę swoich możliwości.
Skrzyni raczej do kiego nie policzy, bo wątpię żeby były do niego parametry TS


Sławek, chodziło mi o to, że choćby się tu zesrał ze złości, to ten głośnik nigdy nie zagra porządnie. A jeśli coś ma pierdzieć to lepiej niech wcale nie gra.

radek1995 napisał(a):1000-1500zł człowieku w jakim Ty świecie żyjesz?
Mam wydawać 1500zł żeby posłuchać czasem muzyki w samochodzie wartym 3000tys? Paranoja ja chce żeby mi poprostu ładnie czysto i z lekkim basem grało audio w samochodzie. Dokładnie napisałem ile chce przeznaczyć i proszę o odpowiedzi adekwatne do pytania.


Jeszcze mało widziałeś. Jak chcesz sobie czasem muzyki posłuchać to kup sobie jakiś zestaw odseparowany ale licz sie z tym, że nie będzie to grało ładnie czysto i z lekkim basem. Paranoja to jest wtedy, gdy cebulisz na wszystko a potem się dziwisz, że głośniki szumią, że bas gra z dupy.

Zauważyłeś, że nikt nie wspomina konkretnych firm/modeli sprzętu? Bo w takim budżecie nie ma szału. Wejdź na allegro i wybierz to co najczęściej kupują za 200 zł.
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez radek1995 » 24 maja 2016, o 10:54

Nie cebule tylko myślę racjonalnie nie chodzi mi żeby robić pozere i wiochę i jeździć samochodem który cały dudni.
I wcale nie trzeba wydawać 1500 zł żeby mieć fajnie grające audio w samochodzie.

Powiecie coś na temat takiego głośniczka?
http://allegro.pl/subwoofer-pioneer-ts- ... 54153.html
radek1995
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 kwi 2016, o 19:17
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez shift00 » 24 maja 2016, o 11:04

Nigdzie nie wspomniałem o robieniu pozery, wiochy i dudnieniu. Takie rzeczy możesz osiągnąć kupując swój "bas" za 99 zł i robiąc skrzynkę bez liczenia z płyty wiórowej.

Wrzucasz tu pionka za 260 zł, okej. Co dalej?
Gdzie uwzględniłeś skrzynię, wzmacniacz, kable zasilające, kable sygnałowe, kable głośnikowe?

Coś Ty się tak uparł na te 12"?

Zacznijmy od tego, co rozumiesz poprzez "fajnie grające audio".
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez radek1995 » 24 maja 2016, o 16:45

Rozumiem przez to lepsze brzmienie niz z seryjnych glosnikow. Teraz posiadam glosniki tylko z przodu auta a chcial bym zeby ten dźwięk rozchodzil sie po calym z mocniejszym basem niz standard. Aktualnie zajalem sie wyciszeniem drzwi mysle tez o reszcie bo bedzie to korzyść nie tylko dla audio ale tez w trasie mam nadzieje. Glosniki jakie aktualnie mam to w podszybiu peiying 60W ktorych zmiany nie wykluczam i glosniki w drzwiach ktore mnie zadowalaja i chcial bym przy nich zostac to mac audio 220W. Chcial bym zebys pomogl mi dopasowac do tego jakis wiekszy glosnik do bagaznika ale skrzynie chcial bym zrobic sam by ja dobrze dopasowac wiem ze to trzeba wyliczyc zeby pojemność byla odpowiednia no i wzmacniacz ktory fajnie to wszystko ogarnie.

moze i sie uparlem bo posiadam taki glosnik i fajnie by wygladala skrzynia z takim niestety moj jest 8ohm estradowy wymontowalem go ze starej kolumny
radek1995
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15 kwi 2016, o 19:17
Rocznik: 1997
Silnik: 1.8
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez slavwek.ie » 24 maja 2016, o 19:10

Da się coś wystrugać w tych pieniadzach:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6196323630
Masz 4 kanały do dyspozycji wiec można też podłączyć przód.
Jeśli masz chęci i zdolności do strugania skrzynki to :
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5337370650
To tylko przykład, nie traktuj tego jak wyrocznię.
Voice Kraft - postaw na jakość!

Volkswagen Klub Polska #157

.
Avatar użytkownika
slavwek.ie
Moderator Globalny
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 10 paź 2009, o 18:36
Lokalizacja: P-ce

Re: Jaki dobrać wzmacniacz?

Postprzez shift00 » 25 maja 2016, o 07:36

W necie są dostepne gotowe zabudowy boczków w bagaznik do trójki. Nie pamiętam ile to kosztowało, ale powinno styknąć. Wchodzi tam bodajże głośnik 8".

Na 12" głośnik będziesz potrzebował większy litraż skrzyni, co za tym idzie koszt jej zbudowania wzrasta. Miałem u siebie 10" i robiło gnój w wozie (nie mówie o dudnieniu,a o czystym graniu),więc zaryzykowałbym stwierdzenie, że te 8" w boczku może zadziałać.

Jeśli chodzi o wygłuszenie drzwi - na plus. Czym wyklejasz? Po wygłuszeniu drzwi (zarówno blachy zewnętrzne jak i te otwory od strony paneli) i dachu zobaczysz dużą różnicę.

Tak to u mnie wygląda
<
autofun.jpg


Obudowa: http://allegro.pl/vw-golf-3-obudowa-skr ... 30949.html
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Nawigacja, Car Audio i CB Radio

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości