Sprzegło nisko bierze

Wszystkie elementach układu napędowego i skrzyni biegów.

Moderator: Moderator

Sprzegło nisko bierze

Postprzez damianb194 » 21 sie 2016, o 09:57

Witam, wymieniałem sprzegło w moim 2e i po załozeniu wszystkiego i starej linki z samoregulatorem sprzegło po puszczeniu zostało w połowie i trzebabyło pomagac noga. Linka wymieniona na zwykła regulacje, ustawione tak ze sprzegło dobrze chodzi, ładnie odbija ale strasznie nisko bierze, praktycznie zaraz przy podłodze, Poluzowanie linki daje taki efekt ze pedał sprzegła znów nie odbija jak powinien. Wie ktos jak to zmienic? Czy takie sprzegło ze musi brac od samej podłogi? :)
damianb194
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 kwi 2015, o 18:52
Lokalizacja: Małopolska
Rocznik: 92
Silnik: 2.0 8v 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Sprzegło nisko bierze

 

Re: Sprzegło nisko bierze

Postprzez Kml89955 » 21 sie 2016, o 12:43

Sprzęgło nie może łapać od samej podłogi , powinno łapać w granicach połowy zakresu , lub odrobinę niżej , ale nie od podłogi. Jeśli masz ręczną regulację to może spróbuj naciągnąć mocniej linkę. Ja po wymianie sprzęgła miałem podobny problem z linką z samoregulatorem i dałem na końcu dwie podkładki ze śrubami , i łapie teraz elegancko od połowy , a wcześniej też brało od ziemi i pedał nie odbijał do końca tylko wisiał.
Kml89955
Czytacz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 9 gru 2014, o 23:08
Lokalizacja: Toruń
Rocznik: 1992
Silnik: 1.4abd
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Sprzegło nisko bierze

Postprzez damianb194 » 23 sie 2016, o 19:06

Witam, regulowałem ta linke jeszcze i jest tak: gdy naciagne linke bardziej to az pedal sprzegła nie dochodzi do konca w kabinie, i sprzegło nadal bierze 2cm od konca, a gdy poluzuje to dalej bierze tak nisko i w dodatku nie odbija pedał. Zauwazyłem ze łopatka przy skrzyni na ustawionej lince tak by pedał odbijał ma jakis centrymetr luzu, jak naciagne linke by nie było tego luzu to dalej sprzegło bierze od samiutkiej podlogi. Ta łopatka przy skrzni po nacisnieciu sprzęgła idzie do góry aż dotyka tej duzej sruby nad nią :)
damianb194
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 kwi 2015, o 18:52
Lokalizacja: Małopolska
Rocznik: 92
Silnik: 2.0 8v 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Sprzegło nisko bierze

Postprzez damianb194 » 28 sie 2016, o 10:00

Ktos cos? :)
damianb194
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 kwi 2015, o 18:52
Lokalizacja: Małopolska
Rocznik: 92
Silnik: 2.0 8v 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe

Re: Sprzegło nisko bierze

Postprzez Radi » 29 sie 2016, o 19:39

Na pewno wszystko dobrze poskładałeś? porównywałeś może starą linkę z nową chodzi o długości.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Sprzegło nisko bierze

Postprzez damianb194 » 2 wrz 2016, o 19:45

Tak wszystko złozone dobrze. a takie pytanie małe. W wałku od skrzyni jest ten bolec co wychodzi i wchodzi i czy oprócz niego jest cos tam? :) Czy tylko ten sam bolec wysuwany z wałka? :) Linka jest dłuzsza bo jest bez samoregulacji, wiec długosc ustawiłem pod stara która była z samoregulatorem :)
damianb194
Czytacz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 3 kwi 2015, o 18:52
Lokalizacja: Małopolska
Rocznik: 92
Silnik: 2.0 8v 2e
Paliwo: PB+LPG
Nadwozie: 3-drzwiowe


- - -



Powrót do Napęd i skrzynia biegów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości