[ZIMA] Przymarznięte drzwi, uszczelki

Wszystkie informacje o elementach nadwozia

Moderator: Moderator

Postprzez Paweu » 4 gru 2012, o 21:44

Taksi napisał(a):Piszesz tez tak miałem!!!! Czyli tak już nie masz, a co robiłeś??? ;-)


Zamka tego w drzwiach nie ruszałem. Wyjmowałem natomiast klamkę i tą wkładkę zamka. Gdzieś zamieściłem kilka fociszy z akcji wyciągania i smarowania tego ustrojstwa.

Oprócz tego.. Uszczelki drzwi potraktowałem szmatką nasączoną olejem roślinnym a nie tam jakimiś specyfikami za nie wiadomo ile złociszy.. przesmarowałem także ruchomą część zamka tą zapadkę czy jak to się tam nazywa.. i to o co się ten zamek zatrzaskuje...

I jakoś nie miałem większych problemów potem z eksploatacją...

Wymontowanie całego zamka nie jest jakieś strasznie kłopotliwe i po fotkach widzę że da się go rozebrać więc wyczyścić i przesmarować jego mechanizm z pewnością też się da więc możesz spróbować z tym powalczyć. :D
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

 

Postprzez Emiczka » 4 gru 2012, o 23:53

Ja podgrzewam kluczyk zapalniczką i się otwiera :D
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez kaczor_junior » 5 gru 2012, o 21:27

Podobną Sytuację miałem dzisiaj,gdy drzwi przy minusowej temperaturze od strony pasażera nie chciały się po prostu otworzyć,ze zewnątrz ani wewnątrz w środku klampa zwyczajnie latał pociągnięty i opuszczony rygielek również Nic nie pomógł,ale postukałem i Chyba Puściło Było Tylko -10 :-D
kaczor_junior
Berbeć
 
Posty: 16
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 15:50
Lokalizacja: Międzyrzecz

Postprzez KKD » 7 gru 2012, o 11:21

U mnie był podobny problem. Central otwierał ale klamki już nie reagowały. Ja się z tym uporałem wczoraj, WD-40 i sprężarka :) Bez wyciągania klamki psikałem WD do wkładki klucza a potem całą wodę i syfy wydmuchiwałem powietrzem. Tak samo zapadkę w drzwiach. Potrzebna sprężarka, ale nie trzeba rozbierać klamki ;-)
Avatar użytkownika
KKD
Czytacz
 
Posty: 140
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 03:10
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Porsche » 7 gru 2012, o 12:07

Emiczka napisał(a):Ja podgrzewam kluczyk zapalniczką i się otwiera :D


Też tak działam. Za drugim "grzaniem" wrota się otworzyły.
Porsche
Czytacz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 15:35
Lokalizacja: Zaraz tu obok

Postprzez Taksi » 7 gru 2012, o 20:34

a co myslicie o tym zeby rozebrac cały bok i nasmarowac smarem miedzianym do -30 stopni C
Avatar użytkownika
Taksi
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 21:28
Lokalizacja: Lębork

Postprzez Paweu » 7 gru 2012, o 21:22

KKD napisał(a):Bez wyciągania klamki psikałem WD do wkładki klucza a potem całą wodę i syfy wydmuchiwałem powietrzem.


Wierz mi.. Nie wydmuchałeś całego syfu.. :ok: Ale nie rozbierzesz to się nie przekonasz.. ;-)
Taksi napisał(a):a co myslicie o tym zeby rozebrac cały bok i nasmarowac smarem miedzianym do -30 stopni C


Wyjmij zamek .. rozbierz go , wyczyść i potraktuj smarem .. wtedy zobaczysz czy to coś pomogło. :ok:
Avatar użytkownika
Paweu
Members
 
Posty: 4281
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 17:34
Rocznik: 1111
Silnik: 0.8
Paliwo: CNG
Nadwozie: cabrio

Postprzez Taksi » 9 gru 2012, o 10:27

No wiec tak, mówiąc o problemie tj. centrala otwiera a klamki sobie chodzą nie otwierając drzwi czy z zewnątrz bądź wewnątrz ja uporałem się w ten sposób ze rozebrałem boczki drzwi następnie popryskałem wd40 obficie do zamka klamki itp itd wszystko ładnie wyczyściłem szmata na koniec popsikalem smarem uniwersalnym w sprayu do -30 poskładałem boczki i dzisiejsza noc była testem który myślę zakończył się na 5+ ;-)
Avatar użytkownika
Taksi
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 21:28
Lokalizacja: Lębork

mróz zamarznięte klamki

Postprzez XXMLODZIAN22XX » 9 gru 2012, o 12:39

Witam.
Mam problem z przednimi drzwiami od kierowcy i pasażera mogę wejść zawsze raz a jak chce wyjść to już nie mogę ani jak szybę opuszczę i będę chciał otworzyć od zewnątrz tez nie idzie czasami parę razy tak porobię to się otworzą ale bardzo zatko a jak samochód się już nagrzeje to bez problemu otwieram drzwi czytałem na forum rózne porady i nie wiem co wybrać uszczelki spryskałem sylikonem w sprayu i czytałem tez na forum zęby tym popryskać klamkę i zamek co o tym sadzicie?
Avatar użytkownika
XXMLODZIAN22XX
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 18:50
Lokalizacja: Tuchola

Re: mróz zamarznięte klamki

Postprzez mariusz325 » 9 gru 2012, o 12:42

XXMLODZIAN22XX napisał(a):Witam.
Mam problem z przednimi drzwiami od kierowcy i pasażera mogę wejść zawsze raz a jak chce wyjść to już nie mogę ani jak szybę opuszczę i będę chciał otworzyć od zewnątrz tez nie idzie czasami parę razy tak porobię to się otworzą ale bardzo zatko a jak samochód się już nagrzeje to bez problemu otwieram drzwi czytałem na forum rózne porady i nie wiem co wybrać uszczelki spryskałem sylikonem w sprayu i czytałem tez na forum zęby tym popryskać klamkę i zamek co o tym sadzicie?


było już setki razy poruszane na forum,szukaj ,wyciąganie,czyszczenie i smarowanie i będzie ok
Avatar użytkownika
mariusz325
Gaduła
 
Posty: 488
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 12:23
Lokalizacja: SMI
Rocznik: 1996
Silnik: 1900
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez XXMLODZIAN22XX » 9 gru 2012, o 13:03

ale ja pytam kolego o konkretny czy tym silikonem można popryskać zamek i klamki i czy coś to da?bo na forum rożne środki proponują
Avatar użytkownika
XXMLODZIAN22XX
Czytacz
 
Posty: 105
Dołączył(a): 23 lip 2011, o 18:50
Lokalizacja: Tuchola

Postprzez Taksi » 9 gru 2012, o 13:04

http://www.golf3.pl/topics6/mrozzamarzn ... 8a085d3fd4
tu chyba masz coś co cie interesuje. nie do końca rozumiem o co tobie kaman. czy lepią się uszczelki, czy zamek nie działa.
Avatar użytkownika
Taksi
Gaduła
 
Posty: 624
Dołączył(a): 5 paź 2011, o 21:28
Lokalizacja: Lębork

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Nadwozie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości