Twin turbo na seryjnych suszarkach

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Twin turbo na seryjnych suszarkach

Postprzez Damianeros » 7 lut 2016, o 20:48

Witam, dziś gdy wracałem z giełdy naszła mnie szaleńcza myśl wrzucenia dwóch seryjnych turbinek (które posiadam) do 1Z. :hyhy:
Największym mankamentem byłoby smarowanie. Nie wiem czy rozdzielenie jednego przewody na dwie turbinki byłoby efektywne, no i przepustowość powrotu oleju. Nad rozdzieleniem wężyka, który steruje gruchą myślę, że raczej nie byłoby problemu. Temat łączeń, dolot i downpipe, inteercooler (wiadomo nowy, duży) itd odstawmy na bok.
Taki mój dziwny pomysł, piszcie co o tym myślicie. Wypaliłoby coś takiego? :hyhy:
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie

Twin turbo na seryjnych suszarkach

 

Re: Twin turbo na seryjnych suszarkach

Postprzez Radi » 8 lut 2016, o 10:08

I to wszystko miało by siedzieć w leciwym 1Z? moim zdaniem masa energii psu w du....
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Re: Twin turbo na seryjnych suszarkach

Postprzez Damianeros » 8 lut 2016, o 23:54

Liczyłem na nieco bardzie konstruktywną krytykę/opinię
Avatar użytkownika
Damianeros
Czytacz
 
Posty: 63
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 20:06
Lokalizacja: Ściborzyce Wielkie

Re: Twin turbo na seryjnych suszarkach

Postprzez BartheZz_3 » 9 lut 2016, o 08:07

a widzisz gdzieś na elektrodzie mi się przewinął ostatnio podobny temat.
Robienie Twin Turbo czy Biturbo (bo to różnica) jest bez sensu z tego względu że mamy (też mam 1Z) silniki czterocylindrowe. Takie układy najlepiej się nadają do sześciocylindrowych silników gdzie jest duży potencjał. Musiałbyś mieć także sporo miejsca pod maską żeby cały układ odpowiednio rozprowadzić i ułożyć, do tego dochodzi multum nowych części które sam byś musiał zrobić, żeby były dostosowane do dwóch suszarek, np DP czy kolektor wydechowy. Koniec końców napisałem Ci prawie to samo co Radi, tylko "owinąłem w bawełnę" ;)
pozdro
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi


- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości