Posiadacze golfów

Rozmowy bez żadnych ograniczeń. ;)

Moderator: Moderator

Posiadacze golfów

Postprzez marcin2e » 6 lut 2015, o 00:21

Witam,

Ostatnio zastanawiałem się czemu nadal poruszam się poczciwym golfem: czy to wynika z braku zaplecza finansowego czy też przyzwyczajenia, a może sentymentu. Okazuje się, że w moim przypadku wszystkiego po trochu:).

A jak jest u Was? Czy fakt, że poruszacie się nadal leciwym golfikiem wynika z braku funduszy czy jest to już sprawa czysto hobbystyczna, a posiadacie inne auta?:)

Może podzieliście się swoimi poglądami na ten temat:)?
Ostatnio edytowano 8 lut 2015, o 15:42 przez marcin2e, łącznie edytowano 1 raz
marcin2e
Badacz tematu
 
Posty: 157
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 21:59
Lokalizacja: Warszawa

Posiadacze golfów

 

Postprzez VolDan » 6 lut 2015, o 00:26

zanim zdałem prawko chciałem mk2 GTI, później spodobał mi sie mk3 a pozostało na tym że 1`sze auto to miał byc golf. i tak od 3 lat jestem dumnym posiadaczem 1H ;P finanse były na cos innego ale chciałem golfa i mam, trafił sie bezwypadek ze znana mi historia do 8lat wstecz to wziąłem od ręki i nie żałuje ;P
Gaz mam w podłodze, nie w bagażniku
VolDan
Moderator Globalny
 
Posty: 680
Dołączył(a): 7 wrz 2014, o 15:22
Lokalizacja: Wrocław
Rocznik: 92
Silnik: ABD POWER
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez martinfp » 6 lut 2015, o 00:27

ja po prostu nie lubię nowych aut odkąd pamietam jeżdziłem VW z wyjątkiem Vectry A i golf 3 pasuje mi najbardziej
martinfp
Badacz tematu
 
Posty: 274
Dołączył(a): 14 lip 2014, o 10:52
Lokalizacja: Zabrze/Gliwice

Postprzez hanawald » 6 lut 2015, o 06:27

sentyment mam go tak długo że serce by bolało jak bym sprzedawał . auto drugie w planach na wiosne a pełnoletni golfik bedzie przechodził remoncik
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez BartheZz_3 » 6 lut 2015, o 08:15

U mnie to sentyment, pasja, miłość do tego modelu. Już jest zdecydowane o tym, że ma u mnie dożywocie, tak więc wszelkie większe naprawy nie są mi straszne, ponieważ wiem, że dzięki temu przedłużę mu żywot. Poza tym, nowe auta to kicz (nie żeby golf był jakiś mega giga hiper - ot auto już niższej klasy) - wygląd, kupa niepotrzebnej elektryki, stylistyka wnętrza. Rzadko które NOWE auto do mnie przemawia, a jeśli już to mnie na nie nie stać :hyhy:
R.I.P Mystic B. [*]
Avatar użytkownika
BartheZz_3
Members
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 10:24
Lokalizacja: PMI
Rocznik: 95
Silnik: 1Z
Paliwo: ON
Nadwozie: kombi

Postprzez shift00 » 6 lut 2015, o 09:10

No to teraz ja. Ogólnie nie miałem mieć Golfa, nigdy nie czułem jakoś tego modelu. Szybciej bym szukał Mk2 lub Mk4. Nigdy Mk3! I takim sposobem, pewnego dnia dowiaduję się, że ktoś z mojej rodziny (właścicielka srebrnego G3) się wyprowadza i szkoda jej zabierać staruszka na niemieckie drogi. Sceptycznie nastawiony stałem się właścicielem VW z każdym tygodniem coraz bardziej się do niego przekonując. Czasem chciałbym mieć coś w stylu Audi A4/A6 albo VW Golf VI, ale po pierwsze mnie nie stać, a po drugie troche szkoda by mi było oddawać samochód który zaczynam znać i wiedzieć co mu dolega jak coś jest nie halo. ;-)
Avatar użytkownika
shift00
Gaduła
 
Posty: 799
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:29
Rocznik: 96
Silnik: 1.8T++
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Thorsten » 6 lut 2015, o 15:54

U mnie pasja którą zapoczątkował mk2 GTi. Fakt, obecnie jeżdżę vectrą ale tylko dlatego że nie chciałem ciągnąć swojego golfa za granicę by stał pod chmurką. Golf stoi w Polsce i cierpliwie czeka na mój powrót, w między czasie dostaje on nowe paczki z częściami do modów. Nie sądzę by prędko zgasł zapał do golfa. Po sprzedaży golfa 2 padło zdanie " była dwójka, czas na trójkę ". W między czasie czyli parę miesięcy wstecz kupiłem kolejnego golfa który długo nie pojeździł ale był i wspomnienia zostają :lol:

Golf zostaje z prostej zasady " Przyjaciół się nie sprzedaje "
MK3
"I'd rather lose by a mile because i built my own car,
than win by a inch because someone else built it for me.
Your car is your story. Don't let someone else write the book."
Avatar użytkownika
Thorsten
Moderator Globalny
 
Posty: 1048
Dołączył(a): 2 cze 2013, o 16:17
Lokalizacja: BKL
Rocznik: 1996
Silnik: 1.6 AEE
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez witboy » 6 lut 2015, o 15:56

ceny czesci i prostota napraw, ksztalt tez jeszcze nie okragly ale nie kanciasty, i co odpalam i jade...
Avatar użytkownika
witboy
Ekspert
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 28 sie 2011, o 22:55
Lokalizacja: płock
Rocznik: 1993
Silnik: aaz
Paliwo: ON
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez marcino1 » 6 lut 2015, o 17:15

Golf zostaje z prostej zasady " Przyjaciół się nie sprzedaje " dobrze to kolega napisal ;-)
Tak jak inni koledzy napisali to jest moja pasja lubie grzebac przy nim no i golfik jest tani w utrzymaniu i sie nie psuje moze jedyna jego wada to ze strasznie lubi ruda i tanczy jak szalona :-D ale na szczescie mojego jeszcze oszczedzila U mnie tez zostaje do konca jego zywotu Pozdravwiam
Moj TDi http://www.golf3.pl/topics2/mk3-czarny- ... t48647.htm

JEDNO SERCE JEDNO BICIE JAZDA GOLFEM TO JEST ŻYCIE



AUTO-COMPLEX
-mechanika
-blacharstwo
-konserwacja
-czesci oleje filtry
e-mail:auto.complexx@interia.eu
Tel 723317489
KOLUSZKI ul NATOLIŃSKA 18
Avatar użytkownika
marcino1
Badacz tematu
 
Posty: 293
Dołączył(a): 5 wrz 2012, o 21:15
Lokalizacja: EBR

Postprzez k-m-r1 » 7 lut 2015, o 19:21

Oj widzę wylewne osoby

Moja przygoda zaczęła się w 2008 08 08 zdałem prawko
2008 09 03 kupiłem golfa czarne 1.4

Zaglądałem za golf2 bo tak mi brat polecił aż stwierdziłem że golf3 wygląda nowocześnie no i trafiłem w pierwsza sztukę która oglądałem

Zostaje Golf bo to Sentyment Wspomnienia Przeżycia Przygody Rozczarowania i to GOLF :)
Polska wersja programu MACH3 cnc---- Makra do palników ,magazynków, THC, OHC---- EKRANY dla firm i producentów maszyn ---- budowa sprzedaż maszyn Plazmy, Elektrodrążarki, Frezarki ,Tokarki, Gietarki, inne maszyny
Avatar użytkownika
k-m-r1
Weteran
 
Posty: 2080
Dołączył(a): 24 sie 2008, o 18:48
Lokalizacja: OOL DW Praszka Wrocław

Postprzez Radi » 7 lut 2015, o 19:54

Posiadam dwa mk3 jedno na zloty weekendy a drugie jako wół roboczy na codzień, uwielbiam ten model! Może by i było mnie stać na coś nowszego, tylko po co? Nowe auta sa może ładniejsze, bardziej ciche, wygodniejsze ale dla mnie to tylko kupa robiona po to by sie zepsuło. Niestety nowe sa tylko po ty by serwisy na nich zarabiały.
Avatar użytkownika
Radi
Members
 
Posty: 2836
Dołączył(a): 16 lut 2009, o 12:15
Lokalizacja: GKA
Rocznik: 93
Silnik: 2.8 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez GolfiarzJR » 7 lut 2015, o 21:46

Ja krótko i na temat , wszystko po ojcu , a zaczeło się jak miał Golf 2 Rallye jak miałem 5-6 lat i tak MUSIAŁEM miec Golfa początkowo mk2 ale wpadło w oko mk3 LP3G :D
Avatar użytkownika
GolfiarzJR
Administrator
 
Posty: 1466
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 19:52
Lokalizacja: Świetochłowice
Rocznik: 1984
Silnik: 2.5
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Następna strona

- - -



Powrót do Na luzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości