PLAK AirClim - czy bezpieczny dla tapicerki ?

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

PLAK AirClim - czy bezpieczny dla tapicerki ?

Postprzez demson » 3 maja 2012, o 15:21

Witam.
Ostatnio pisałem z podobnym tematem, ale teraz chodzi mi o inny środek.

Nabyłem ostatnio w celu szybkiego "odświeżenia" klimatyzacji preparat PLAK AIRCLIM typu granat.
http://www.autochemia24.pl/product-pol- ... 50-ml.html

Jutro chcę go użyć ale teraz trochę się przestraszyłem, bo szukając w internecie opinii na temat tego produktu znalazłem coś takiego.
http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=10&t=108066

Czy miał ktoś do czynienia z tym środkiem?
Czy strumień z tej dyszy może pobrudzić podsufitówkę albo pozostawić jakiś lepki nalot na całej tapicerce w aucie ?

ps Którędy przy zamkniętym obiegu jest zasysane powietrze ?
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

PLAK AirClim - czy bezpieczny dla tapicerki ?

 

Postprzez prezesik » 3 maja 2012, o 18:02

Mój brat tego raz użył. Tapicerki to nie ubrudzi, bo w górę pryska rozproszony strumień. Jeżeli chodzi Ci o odgrzybienie klimy to ten preparat do tego się nie nadaje. Moim zdaniem szkoda kasy na takie specyfiki.
Avatar użytkownika
prezesik
Members
 
Posty: 4869
Dołączył(a): 25 lut 2008, o 20:06
Lokalizacja: Łęczyca

Postprzez zybi » 3 maja 2012, o 19:07

Osobiście polecam ozonowanie. 30min/30zł to chyba najlepszy sposób jeśli chodzi o odgrzybienie
Avatar użytkownika
zybi
Badacz tematu
 
Posty: 285
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez demson » 3 maja 2012, o 19:50

zybi napisał(a):Osobiście polecam ozonowanie. 30min/30zł to chyba najlepszy sposób jeśli chodzi o odgrzybienie

Za rok minie dwa lata od wymiany czynnika i trzeba będzie jechać nabić to wtedy od razu zrobię ozonem.

Klimy od 6 lat nie odgrzybiałem, bo bardzo mało korzystam (praktycznie wogóle ) i jak do tej pory nic nie śmierdzi jak klima chodzi. Tylko po wyłączeniu klimatyzacji to przez max 50sekund czuć taką wilgoć.
Dlatego też na razie chcę tylko odświeżyć tym PLAK AirClim.

prezesik25 napisał(a):Mój brat tego raz użył. Tapicerki to nie ubrudzi, bo w górę pryska rozproszony strumień.

Czyli mówisz że dokładnie tego samego używał i nie ma się co obawiać o to że jak to będzie pryskać do góry to upieprzy podsufitówkę ?


Czyli jak dam na obieg zamknięty to powietrze będzie zasysane tymi nawiewami pod fotelami ?
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica

Postprzez zybi » 3 maja 2012, o 22:49

Jak śmierdzi po włączeniu to wiedz że coś się dzieje :lol: ,przemyśl ozonowanie bo chyba ceny za to są mniej więcej takie same. Na tego plaka też trzeba kasę wydać i kij wie czy działa,a ozonowanie działa ;-)
Avatar użytkownika
zybi
Badacz tematu
 
Posty: 285
Dołączył(a): 8 lut 2012, o 09:35
Lokalizacja: Bydgoszcz
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez demson » 4 maja 2012, o 09:43

zybi napisał(a):Na tego plaka też trzeba kasę wydać i kij wie czy działa,a ozonowanie działa ;-)


A mało to osób jest które tydzień po ozonowaniu znowu narzekają na smród ? (pytanie retoryczne)

zybi napisał(a):Jak śmierdzi po włączeniu to wiedz że coś się dzieje

Nie śmierdzi po włączeniu ani podczas pracy. Tylko po "WYŁĄCZENIU"! (jak wyłączę przycisk klimatyzacji ale nawiew dalej chodzi) przez 30max50 sekund czuć taką lekką wilgoć z nadmuchu , Co w aucie 18letnim nie jest czymś nadzwyczajnym i ozonowanie w tym przypadku to też kij wie czy zadziała.
Jedyne co by pomogło na 100% to ręczne czyszczenie parownika.

I ponowię pytanie.
Którędy jest zasysane powietrze przy obiegu zamkniętym ?
Avatar użytkownika
demson
Czytacz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 29 lut 2008, o 16:21
Lokalizacja: Legnica


- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości