Parowanie szyb

Wszystko co związane z klimatyzacją i nawiewami w samochodzie Volkswagen Golf 3

Moderator: Moderator

Postprzez Kaktus2907 » 25 lis 2012, o 20:53

Sluchajcie sorry za odgrzewanie kotleta ale..


kurde nim wymienilam plyn chlodniczy to parowaly mi te szyby, ubylo go wiec dolalam go jakiegos tam tanszego no i problem ustal na troche.. nie parowalo nagle ;o. zmienilam plyn, mylam szyby, acetonem nawet brat potraktowal... i dupa....za przeproszeniem.. :(
kurde nieraz unosil sie jakis zapach z nawiewow nieraz nie.. nie da sie tak okreslic. a 300zl za wymiane nagrzewnicy to duzo wiec wole wyczerpac inne mozliwsoci niz tyle wylozyc ;/

wczoraj przeczyscilam nawiewy i widze lekka poprawe.
zobaczymy co to bedzie, ale zauwazylam ze jak paruja mi szyby (tzn w sumie po przetarciu pozostawiaja smugi wiec pewnie sa tluste ) to z tylu po szyby po bokach takze sa zaparowane :/
mam pochlaniacz wilgoci, owszem przednia szyba nie paruje tak jak "z nocy" ale jak wlacze ogrzewanie to juz lipa.


ja nie wiem, moze tam cos zapchane jest ?
jakas klapka mi sie nie podnosi czy cos ? nie mam klimy i nie wiem czy cos takiego moge sprawdzic ? Bo mnie to drazni :( :dobani:
Avatar użytkownika
Kaktus2907
Badacz tematu
 
Posty: 176
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

 

Postprzez Golf Maniak » 26 lis 2012, o 09:24

Kaktus2907 napisał(a):Sluchajcie sorry za odgrzewanie kotleta ale..


kurde nim wymienilam plyn chlodniczy to parowaly mi te szyby, ubylo go wiec dolalam go jakiegos tam tanszego no i problem ustal na troche.. nie parowalo nagle ;o. zmienilam plyn, mylam szyby, acetonem nawet brat potraktowal... i dupa....za przeproszeniem.. :(
kurde nieraz unosil sie jakis zapach z nawiewow nieraz nie.. nie da sie tak okreslic. a 300zl za wymiane nagrzewnicy to duzo wiec wole wyczerpac inne mozliwsoci niz tyle wylozyc ;/

wczoraj przeczyscilam nawiewy i widze lekka poprawe.
zobaczymy co to bedzie, ale zauwazylam ze jak paruja mi szyby (tzn w sumie po przetarciu pozostawiaja smugi wiec pewnie sa tluste ) to z tylu po szyby po bokach takze sa zaparowane :/
mam pochlaniacz wilgoci, owszem przednia szyba nie paruje tak jak "z nocy" ale jak wlacze ogrzewanie to juz lipa.

ja nie wiem, moze tam cos zapchane jest ?
jakas klapka mi sie nie podnosi czy cos ? nie mam klimy i nie wiem czy cos takiego moge sprawdzic ? Bo mnie to drazni :( :dobani:



W jakim stanie masz filtr przeciwpylkowy?Kiedy ostatni raz go zmieniles?Znajomy mial podobny problem z parowaniem szyb po wymianie filtru przeciwpylkowego problem został rozwiązany.
Golf Maniak
Members
 
Posty: 1165
Dołączył(a): 4 lis 2012, o 09:30
Lokalizacja: Sosnowiec
Rocznik: 1997
Silnik: 1595 AFT
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kaktus2907 » 27 lis 2012, o 00:49

Golf Maniak napisał(a):W jakim stanie masz filtr przeciwpylkowy?Kiedy ostatni raz go zmieniles?
spokojnie, wymieniałam go z 1,5 miesiąca temu.
Avatar użytkownika
Kaktus2907
Badacz tematu
 
Posty: 176
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez jasiu0997 » 28 lis 2012, o 08:29

a z nawiewów nie leci para? poliz kratki nawiewów zapewne mają słodko gorzki smak płynym, masz do wymiany nagrzewnice :) przerabiałem ten temat u siebie... jeden dzień roboty dla faceta, nie musi być mechanik, a nagrzewnica kosztuje 40zł
Mój Concept :serce: moj-golf/vw-mk3-cabrio-concept-by-jasko-t43936.html

<b>"Nie ważne fele, kolor, marka, produkcja zalewaj, pal, ruszaj"</b>
Avatar użytkownika
jasiu0997
Members
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 27 lut 2012, o 00:56
Lokalizacja: Bytów

Postprzez marker10 » 1 gru 2012, o 20:58

PANOWIE

Chcecie mieć spokój z parującymi szybkami ?? proszę bardzo opiszę wam szybko pewny sprawdzony patent

na pewno każdy się z was goli i ma w domu piankę do golenia otóż to załatwi problem z parującymi szybami :)

Wystarczy troszkę pianki psiknąć na chusteczkę lub jakąś miękką szmatkę i delikatnie przelecieć tą szmatka całą szybę tylko UWAGA !! nie nakładać dużo pianki i delikatnie wcierać tak jak by się myło szybę płynem do mycia szyb.

Efekt gwarantowany że szyba nie będzie parować tylko trzeba to dobrze zrobić i nie widać nawet że była wcierana pianka nie ma żadnych zacieków smug czy czegoś takiego tylko trzeba uważać na ilość pianki nie może być dużo ani mało po prostu z umiarem wysmarować całą szybe


patent działa w 100% bo sam to robiłem i szybki mi nie parują jeżeli pomogłem to proszę bardzo

pozdrawiam
Avatar użytkownika
marker10
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 12:00
Lokalizacja: CW

Postprzez scyzormks » 1 gru 2012, o 21:34

marker10 napisał(a):PANOWIE

Chcecie mieć spokój z parującymi szybkami ?? proszę bardzo opiszę wam szybko pewny sprawdzony patent

na pewno każdy się z was goli i ma w domu piankę do golenia otóż to załatwi problem z parującymi szybami :)

Wystarczy troszkę pianki psiknąć na chusteczkę lub jakąś miękką szmatkę i delikatnie przelecieć tą szmatka całą szybę tylko UWAGA !! nie nakładać dużo pianki i delikatnie wcierać tak jak by się myło szybę płynem do mycia szyb.

Efekt gwarantowany że szyba nie będzie parować tylko trzeba to dobrze zrobić i nie widać nawet że była wcierana pianka nie ma żadnych zacieków smug czy czegoś takiego tylko trzeba uważać na ilość pianki nie może być dużo ani mało po prostu z umiarem wysmarować całą szybe


patent działa w 100% bo sam to robiłem i szybki mi nie parują jeżeli pomogłem to proszę bardzo

pozdrawiam


owszem bedzie to działao ale na 2 dni max pozniej stara bajka wg mnie spartanska metoda filtr kabiny podstawa no chyba ze ktos ma dziury w podłodze wielkosci piesci to pozdro
Avatar użytkownika
scyzormks
Gaduła
 
Posty: 637
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 16:53
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez marker10 » 1 gru 2012, o 23:00

kolego śmigam już tak 2 tydzień i nie widzę żadnego problemu z parowaniem szyb wiec na pewno nie 2 dni.
Avatar użytkownika
marker10
Badacz tematu
 
Posty: 153
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 12:00
Lokalizacja: CW

Postprzez Mikolaj211 » 6 gru 2012, o 12:13

Witam. Szukałem problemu na siłę, przez własną głupotę... Napisałem w pierwszym poście, że odpływy od szyberdachu były drożne, no i były, ale rok temu jak zmieniałem szyberdach... Teraz tylne oba drożne, przednie oba nie.

Lejąc wodę w rynienkę od szybra pojawił się taki widok:
Obrazek

Próbowałem przetkać i nie udało się, okazało się, że wężyk wypadł z tego kolanka (nie wiem, czy wcześniej, czy przy próbie przepychania, nie ważne).
Wyjąłem końcówkę z tym kolankiem (przelotu zero), przetkałem, potem się zaczęło... Kto wkładał tam ten wężyk, ten wie :).
Godzinę się z tym męczyłem, wszedł w końcu i siedzi bardzo luźno, tak ma być? Teraz woda ładnie wylewa się tam gdzie powinna, niby jest szczelne na tym łączeniu, nie chcę jednak, by wypadło to znowu...
Żeby było ciekawiej, to przy okazji zalewała się cała skrzynka bezpieczników, moduł zamka, komfortu, wtyczka od szyb i lusterek :dobani:

Jeśli chodzi o stronę pasażera, to woda nie wylewa się końcówką, tylko ginie gdzieś po drodze, jak zdejmę tą dolną półkę, pod właściwym schowkiem, to będę tam miał jakiś dostęp do tego odpływu od środka?

Pozdrawiam!
Mikolaj211
Czytacz
 
Posty: 59
Dołączył(a): 4 wrz 2010, o 20:29
Lokalizacja: Nakło

Postprzez greg001 » 6 gru 2012, o 12:50

tak jest tam lepszy dostęp niż od strony kierowcy
Avatar użytkownika
greg001
Gaduła
 
Posty: 509
Dołączył(a): 12 lip 2010, o 18:26
Lokalizacja: ślask / SBL
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 3-drzwiowe

Postprzez Kaktus2907 » 11 gru 2012, o 00:56

witajcie, po zmianie plynu chlodniczego melduje ze nie smierdzi z nawiewow, czyscilam te nawiewy ta pianka do czyszczenia i byla poprawa a teraz znow ale to juz chyba nie jest tluste a bardziej jak zwykla para..
Wiem, że ma to wpływ ze mam welurowe dywaniki i w sumie juz troche piachu w aucie bo za zimno żeby w nim ogarnac. Z nawiewu leci jak zwykle gorace mega powietrze, ale no mam wrazenie jakby "nawiewy byly zatkane" choc powietrze leci i to cieple ale szyby paruja. wtedy najlepiej jak juz jest mega goraco to moge dol przedniej szyby wyczyscic szmata a jak nie to całą szybe chusteczkami do mycia szyb i do sucha recznikiem papierowym.
Nic z nawiewow nie cieknie, wsadzalam łape pod tunel, ale sucho :o
Mam jeden pochlaniacz wilgoci(taki jak te kuleczki co dodaja do nowych butow:P ) ale chyba lipa. Być moze jest tak wilgotno w tym aucie, że jeden pochlaniacz nie daje rady ? Na dodatek zauwazylam ze po jesieni zaczyna mi sie odklejac podsufitka w okolicach slonecznikow :/

Co robić ?
Avatar użytkownika
Kaktus2907
Badacz tematu
 
Posty: 176
Dołączył(a): 10 cze 2012, o 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez jaropogrom » 3 wrz 2013, o 15:00

Witam!!!W moim golfie szyby paruja tylko jak chodzi na postoju i to bardzo szybko wlacznie z przednia szyba.Jak jade to wszystko wraca do normy gdzie szukac przyczyny!!! :-x
Jaropogrom
jaropogrom
Berbeć
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 00:20
Lokalizacja: warszawa

Postprzez hanawald » 3 wrz 2013, o 18:49

[ Dodano: 2013-09-03, 17:52 ]
jaropogrom napisał(a):Witam!!!W moim golfie szyby paruja tylko jak chodzi na postoju i to bardzo szybko wlacznie z przednia szyba.Jak jade to wszystko wraca do normy gdzie szukac przyczyny!!! :-x
a kiedy kolega wymieniał filtr w podszybiu.niema tam czasem wody
Avatar użytkownika
hanawald
Members
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 15:17
Lokalizacja: dobrzyn nad wisłą CLI
Rocznik: 97
Silnik: 1.9 tdi
Paliwo: ON
Nadwozie: 5-drzwiowe

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Klimatyzacja i Nawiewy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości