Światła do jazdy dziennej

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Światła do jazdy dziennej

Postprzez FilippoGolf3 » 19 lis 2011, o 11:20

Witam. Kupiłem światła do jazdy dziennej z automatycznym włączaniem z tej aukcji http://allegro.pl/swiatla-jazdy-dzienne ... 06402.html i od nich odchodzą dwa kabelki czarny i czerwony. Mam pytanie, gdzie podłączyć czerwony kabelek tak aby dzienne włączały się po przekręceniu kluczyka lub po włączeniu silnika? Podłączałem do kostki nad chłodnicą do klaksonu ale efekt był taki że dzienne włączały się po przekręceniu kluczyka ale nie gasły po włączeniu świateł i teraz zastanawiam się czy te światła w ogóle da się tak podłączyć żeby gasły po włączeniu świateł bo znalazłem temat gdzie kolega miał dzienne ale z trzema kabelkami które podłączył do altka, klaksonu i do świateł mijania. Proszę o pomoc
Avatar użytkownika
FilippoGolf3
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 13:13
Lokalizacja: Kamieńsk

Światła do jazdy dziennej

 

Postprzez czaro » 19 lis 2011, o 15:26

FilippoGolf3, wszystko da się zrobić ale temat był już poruszany wielokrotnie, więc polecam szukajkę.
Avatar użytkownika
czaro
Members
 
Posty: 2224
Dołączył(a): 17 lis 2009, o 16:37
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Rocznik: 1995
Silnik: 2000
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

Postprzez FilippoGolf3 » 19 lis 2011, o 15:38

czaro, domyślam się że był poruszany, ale szukanie jakiegoś tematu na tym forum to jak szukanie igły w stogu siana, takie jest moje zdanie. Chyba że nie umiem szukać :-P
Avatar użytkownika
FilippoGolf3
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 13:13
Lokalizacja: Kamieńsk

Postprzez pablomed » 19 lis 2011, o 23:25

Podłączyć musisz tak żeby niemożliwe było palenie się równocześnie świateł dziennych i mijania (lub drogowych tylko albo dzienne albo mijania (lub drogowe). Dwa kable wychodzące z tych świateł świadczą o tym że to co pisze w opisie o automatycznym załączaniu to jest bzdurka, sam musisz wykonac to połączenie więc po prostu wpisz w wyszukiwarką "podłączenie świateł dziennych i wyskoczy na każdym forum golfa.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez rufi89 » 20 lis 2011, o 12:50

Jak widać na zdjęciach światła mają 2 kable i nie posiadają żadnego automatu. Chcąc podłączyć je prawidłowo czyli tak żeby wyłączały się gdy włączysz mijania musisz dokupić automat do świateł dziennych np taki: http://allegro.pl/automatyczny-wlacznik ... 94064.html
Avatar użytkownika
rufi89
Badacz tematu
 
Posty: 202
Dołączył(a): 7 lut 2011, o 10:53
Lokalizacja: Międzybrodzie / Żywiec

Postprzez pablomed » 20 lis 2011, o 16:19

Kup przekaźnik zwykły samochodowy (jak do świateł) za kilka zeta.
Styk cewki przekaźnika czyli 85 podpinasz pod kabel zasilający światła czyli czarno biały we wtyczce włącznika świateł ,
styk 86 do masy (również we wtyczce włącznika - brązowy.)
Plusowy kabel światła dziennego podłączasz do nóżki 87a przekaźnika (nie 87!).
Do nóżki 30 przekaźnika dajesz plus zasilający który bierzesz albo bezpośrednio z aku (kabel czerwony podpisany 30 na włączniku) albo z lini X - kabel czarno żółty przy włączniku.
Przekaźnik możesz umieścić za włącznikiem świateł.
Kabel plusowy do świateł dziennych ładnie ciągniesz razem z wiązkami wchodzącymi do komory silnikowej, a masowy ze świateł dziennych podłączasz bezpośrednio do klemy ujemnej aku lub do dowolnego kabla brązowego przy światłach.
Dodatkowy bezpiecznik powinno się dać na kablu plusowym ciągniętym do komory silnika
Montowanie układu z allegro niema w tej sytuacji najmniejszego sensu ze względu na maleńką ilość prądu pobieraną przez światła dzienne. Przy takim podłączeniu jak opisałem po włączeniu zapłonu masz od razu dzienne włączone (jeśli podłączysz pod linię X będą gasnąć na czas uruchomienia rozrusznika), przy włączeniu mijania lub drogowych dzienne zgasną.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Postprzez strzeliniasty » 20 lis 2011, o 20:17

za 36zl?? hmm sa pewnie tak bezpieczne (widoczne) jak skakanie z mostu na brzeg rzeki a nie do wody


homlogacja E4 RL to homologacja swiatel pozycyjnych trafisz na kumatego policjanta to dowodzik bay bay

homologacja E4 0027 RL 00 pozwala na jazde z tymi swiatlami jako lampami dziennymi tzw lampy pojedyncze bez koniecznosci wlaczania tylnich swiatel pozycyjnych
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Zico63 » 20 lis 2011, o 20:56

strzeliniasty napisał(a):homlogacja E4 RL to homologacja swiatel pozycyjnych trafisz na kumatego policjanta to dowodzik bay bay

homologacja E4 0027 RL 00 pozwala na jazde z tymi swiatlami jako lampami dziennymi tzw lampy pojedyncze bez koniecznosci wlaczania tylnich swiatel pozycyjnych

Pierwsze słyszę - ja sądzę, że RL jest tą homologacją, cyfry zaś kolejnym jej numerem. Chyba, że w ciągu roku coś się zmieniło...:
http://www.dana-express.pl/1.htm
http://dadrl.pl/?page=dzienne
Ostatnio edytowano 21 lis 2011, o 14:56 przez Zico63, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Zico63
Members
 
Posty: 1569
Dołączył(a): 13 gru 2007, o 02:32
Lokalizacja: B.-B.

Postprzez strzeliniasty » 21 lis 2011, o 01:07

Zico63, ano sorka mam stare dane :P

tutaj wklejam aktualne oznaczenia homologacyjne:

Na reflektorze znajdziemy kolejne litery, które określają jego przeznaczenie:
B - przeciwmgielny,
A - pozycyjny,
RL - do jazdy dziennej,
C - mijania,
R - drogowy,
CR- mijania i drogowy,
C/R mijania lub drogowy.
Litera H oznacza, że reflektor przystosowany jest do żarówek halogenowych (H1, H4, H7),
D - ksenonowych

wszyskie info z tej strony http://dojazdydziennej.com.pl/p15_Strona_glowna
Avatar użytkownika
strzeliniasty
Members
 
Posty: 2656
Dołączył(a): 9 paź 2008, o 22:42
Lokalizacja: Strzelin / Wrocław

Postprzez Miczu13 » 22 lis 2011, o 14:34

nie masz homologacji na tych swiatlach ! powinno byc oznaczenie RL 00 .
i tak jak pisza musisz kupic jakis automat czy cus
Ja mam dzienne ale maja wbudowany automat i wychadza z nich trzy kable
podlaczone u elektryka i wszystko smiga ;)
VW...Golf...III...Bbs...
Avatar użytkownika
Miczu13
Czytacz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 27 lut 2011, o 17:59
Lokalizacja: TLW

Postprzez Emiczka » 22 lis 2011, o 19:44

Wiem, że kolega montował światła do jazdy dziennej i płacił około 150 złotych i wszystko idealnie pasowało.
Avatar użytkownika
Emiczka
VIP
 
Posty: 2205
Dołączył(a): 10 lis 2011, o 13:42
Lokalizacja: Łódź
Rocznik: 2003
Silnik: 1.6 passat B5fl
Paliwo: PB
Nadwozie: kombi

Postprzez FilippoGolf3 » 23 lis 2011, o 14:36

Podłączyłem na przełącznik narazie
Avatar użytkownika
FilippoGolf3
Czytacz
 
Posty: 37
Dołączył(a): 6 maja 2011, o 13:13
Lokalizacja: Kamieńsk


- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 26 gości