Problem z prawą elektryczną szybą

Wszystkie informacje o instalacji elektrycznej

Moderator: Moderator

Postprzez PiJey88 » 8 mar 2008, o 16:43

chyba tak, tam są dwie szyny które są na linkach i mozna je zamontowac szerzej lub węziej, nie jestem pewien na 100% ale tak na logike mi się zdaje. Sprawdź na allegro jakie prowadnice są, czy jest różnica między 3d /5d
Avatar użytkownika
PiJey88
Administrator
 
Posty: 5010
Dołączył(a): 2 lut 2007, o 09:16
Lokalizacja: Warszawa
Rocznik: 1996
Silnik: 2.8 VR6 AAA
Paliwo: PB
Nadwozie: 5-drzwiowe

 

Postprzez lukaszekd » 10 mar 2008, o 09:20

jam takie same objawy z szyba jak Norbas i nie moge sobie z nia poradzic.
lukaszekd
Berbeć
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 mar 2008, o 09:13
Lokalizacja: lodzkie

podświetlenie przełączników podnoszenia szyb

Postprzez Prezes » 12 mar 2008, o 22:09

witam. mam następującą sprawę: w moim mk3 tylne szyby podnoszone są elektrycznie. i zastanawia mnie czy dobrze jest jeżeli podświetlenie tylnych przełączników od szyb włącza się już gdy tylko załączę zapłon kluczykiem w stacyjce? w przednich przełącznikach jest inaczej: podświetlenie włącza sie dopiero gdy włączam światła. bawię się w zmianę podświetlenia na niebiesko i przez przypadek przy jednym przełączniku troszkę mi zaiskrzyło- czy mogłem coś zepsuć czy tak jak teraz jest ok? z góry dziękuje za pomoc!! :)

a teraz inna sprawa: co myślicie o takich zegarach i podświetleniu ich światłem uv mieszanym z niebieskim? a może tylko samym uv albo samym niebieskim? czy może uv męczy wzrok?

http://moto.allegro.pl/item325605987_ta ... ition.html
Avatar użytkownika
Prezes
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 00:36
Lokalizacja: Brodnica

Postprzez rzajdel » 13 mar 2008, o 08:14

Avatar użytkownika
rzajdel
Czytacz
 
Posty: 118
Dołączył(a): 28 sty 2008, o 17:48
Lokalizacja: Zgierz

Postprzez Prezes » 13 mar 2008, o 11:02

ale i cena też jest o wiele lepsza :-/
Avatar użytkownika
Prezes
Berbeć
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 lis 2007, o 00:36
Lokalizacja: Brodnica

Postprzez pawel_ns » 13 mar 2008, o 11:07

cena jest lepsza ale warto zainwestowac ;)
MOJE BYŁE MK3
AHF+ ..::TDI POWER::..
Avatar użytkownika
pawel_ns
Members
 
Posty: 1020
Dołączył(a): 7 sty 2008, o 12:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

szyby elrktryczne

Postprzez matmixmix » 16 mar 2008, o 14:51

witam mam takie pytanie. na wlaczonym zaplonie kiedy dluzej przytrzymam przycisk od opuszczania szyb (bez znaczenia czy lewa czy prawa strone) i puszcze szyba otwiera sie do konca automatycznie, podnoszenie jest na takiej samej zasadzie tylko ze z prawej strony to nie dziala nie wiem dlaczego moze ktos wie co jest przyczyna tego?
Avatar użytkownika
matmixmix
Berbeć
 
Posty: 19
Dołączył(a): 25 gru 2007, o 19:03
Lokalizacja: wałbrzych

Postprzez rex_hunt » 16 mar 2008, o 19:28

Tak ma być. Poczytaj w instrukcji obsługi.
rex_hunt
Czytacz
 
Posty: 41
Dołączył(a): 7 paź 2007, o 17:32
Lokalizacja: Podlaskie

Postprzez parol » 18 mar 2008, o 20:24

a gdzie znalesc tak instrukcje
MK3 1,9 TDI 90 KM
Avatar użytkownika
parol
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 23:06
Lokalizacja: Malbork

Postprzez parol » 18 mar 2008, o 20:40

Ja sie podlacze i powiem tak ze u mnie od strony kierowcy dziala i nagle przestala dzialac, za para dni znowu dzialal i przestala juz na dlugo. Pozniej chwilowo wojas mial czas i mi patrzal co moze byc ale tez niewiedzial ale zrobil tak ze dal prad staly pod otwieranie w kostce od sterownikow i szyba zaczela dzialac ale pocieszylem sie tylko pare dni i znowu niedziala. CO TO MOZE BYC :-o Ddam ze jak patrzalem probowka to w momecie jak naciskalem na otwieranie czy tez na zamykanie szyby w przeloczniku to odziwo tylko od strony kierowcy zarowka w probowce bardzo slabo swieci a na pozostalych przelocznikach od szyb w momecie nacisniecia jest bardzo mocne swiatlo. Czy oznaczalo by to ze zbyd maly prad dostaje jak sie z tym uporac? Pomóżcie
MK3 1,9 TDI 90 KM
Avatar użytkownika
parol
Czytacz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 wrz 2007, o 23:06
Lokalizacja: Malbork

Problem z prawą elektryczną szybą

Postprzez Pasztet100 » 13 sie 2012, o 12:05

Witam.
Od paru dni mam problem z prawą elektryczną szybą. Gdy jest otwarta i chce ją zamknąć to dochodzi do połowy po czym schodzi samoczynnie na dół. Obojętnie czy używam przycisku od kierowcy czy od pasażera, objaw jest taki sam. Nie wiem czy jest to wina silniczka czy może źle nasmarowanej prowadnicy?
Natomiast z lewą mam tak, że nie chce sie samoczynnie zamknać po naciśnięciu przycisku. Musze go cały czas trzymać wciśniętego żeby sie zamknęła, natomiast przy otwieraniu jest ok (sama zejdzie na sam dół).

Jeśli ktoś miał takie problemy to proszę o porade.
Pozdrawiam :-)
[shadow=green]Mój GT Special[/shadow]
Avatar użytkownika
Pasztet100
Members
 
Posty: 2253
Dołączył(a): 16 paź 2011, o 22:00
Lokalizacja: SH

Postprzez pablomed » 13 sie 2012, o 12:54

co do prawej szyby to są dwie możliwości. Albo silnik natrafia na zbyt duży opór - wówczas zachowuje się tak jakby szyba natrafiła na przeszkodę i się cofa. Jeśli to nowa usterka i nic z szybą nie było robione to zwykle winne naderwanie i zwikłanie linki. Pomoże wymiana mechanizmu są zamienniki bez silniczków po ok 8 dych - silnik się przekłada do tego mechanizmu.
Druga możliwość jest taka że wystarczy szybę zaprogramować: odłączyć jej wtyk w słupku drzwiowym na jakiś czas, potem zamykać i otwierać kilka razy trzymając cały czas przycisk i jeszcze przytrzymać go sekundę po całkowitym zamknięciu/otwarciu szyby ruchu szyby.
Co do drugiego problemu: pytanie czy wiązki są oryginalne, czy jest to nowy objaw czy nabyty. Jest to zdaje się kwestia dodatkowego kabla masowego do modułu szyby. Więc posprawdzaj czy któryś masowy brązowy kabel nie jest pęknięty - najpierw patrz w wiązce do drzwi. Jeśli nie to lepiej przyjmij że ten typ tak ma - u mnie szyba działa tak samo zresztą nie chciało mi się tego poprawiać.
pablomed
Members
 
Posty: 5992
Dołączył(a): 3 sie 2008, o 18:01
Lokalizacja: małopolskie

Poprzednia stronaNastępna strona

- - -



Powrót do Elektryka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości